Dwa medale mistrzostw dla Staszowa

9mW dobrych nastrojach wróciła staszowska reprezentacja, z VI Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Nordic Walking w Lubinie. Nasi zawodnicy przywieźli dwa medale. „W Nordic Walking chodzi o to, by nie biegać, natomiast biega o to aby chodzić" - tymi słowami Zdzisław Jaskulski, sędzia główny VI Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Nordic Walking, przedstawił sentencję chodzenia z kijkami. W zawodach, które odbyły się 5 września w Lubinie, wzięła udział trzydziestoosobowa reprezentacja Staszowa.

Nasi reprezentanci zasady prawidłowego chodzenia z kijkami ćwiczyli przez całe wakacje. Dzieci i młodzież wystartowali na dystansie 5 kilometrów, dorośli 10 km. Po części oficjalnej, odebraniu pakietów startowych, sprawdzeniu jakości kijów i rozgrzewce rozpoczęły się starty w poszczególnych kategoriach wiekowych oraz rodzajowych. Trasa po dolnośląskich górkach okazała się dla naszych zawodników bardzo wymagająca i wyczerpująca. W czasie marszu na trasie rozstawieni byli sędziowie, którzy weryfikowali prawidłową technikę nordic walking.

Letnie treningi i szlif formy pokazały, że zarówno nasza młodzież jak i dorośli w tej konkurencji plasują się w krajowej czołówce. Najlepiej z naszej reprezentacji wypadły dwie najmłodsze zawodniczki: Daria Walczyk w kategorii K-7 na dystansie 5 kilometrów wywalczyła wicemistrzostwo, a Aleksandra Kosińska w tej samej kategorii brązowy medal. Na wysokich miejscach mistrzostwa ukończyły Klaudia Dziuba i Wiktoria Soboń (IV i V miejsce w kategorii K-14), oraz chłopcy Dawid Walczyk (IV miejsce M- 7) i Sebastian Nastalski (V miejsce M-14). - Wszystkim uczestnikom zawodów oraz sponsorom serdecznie dziękuję – mówi Marzena Szczypkowska trener staszowskiej drużyny.

 

1 

2

3

4

5

6

7

8

9

 

 

 

 

  inwest_2011
baner_eliminacja_wykluczeni
baner_wsparcie
2012POKLbanerdowl

umig

Urząd Miasta i Gminy
w Staszowie

tel.: (015) 864 83 05
fax: (015) 864 83 04
e-mail: biuro@staszow.pl

Straż Miejska
tel.: (015) 864 83 71
straz.miejska@staszow.pl

leszekkopec

Burmistrz
mgr Leszek Kopeć

EwaKondek

Zastępca Burmistrza
dr Ewa Kondek

 

Więcej danych:

monit 2015 04

wisniowa_01m
ystaszow