Operatywni rodzice i przedsiębiorcze dzieciaki

gielda zabawek bannerGrupa staszowskich rodziców napisała ciekawy projekt i zdobyła grant na jego realizację. Dzięki temu dzieci z klas I – III szkół podstawowych będą mogły poznać zasady przedsiębiorczości i postawić pierwsze kroki w biznesie. Nabór trwa. Projekt „Przedsiębiorcze Dzieciaki" to pomysł grupy dorosłych mieszkańców Staszowa skupionych w inicjatywie „Operatywni Rodzinie". Pomysł jest nietuzinkowy i dotyczy szeroko pojętej edukacji ekonomicznej i przedsiębiorczości wśród najmłodszych.

W ramach projektu grupa dzieci z klas I-III szkoły podstawowej weźmie udział w warsztatach przedsiębiorczości oraz w spotkaniach z ludźmi sukcesu. To zdaniem autorów ma pobudzić w najmłodszych smykałkę do biznesu. Punktem kulminacyjnym będzie „Giełda Zabawek Używanych", która w Staszowie odbędzie się już po raz drugi. Jej ubiegłoroczna edycja wzbudziła duże zainteresowanie wśród dzieci i rodziców.

Udział w projekcie jest bezpłatny. Aby zgłosić dziecko do udziału w zajęciach należy zadzwonić pod numerem telefonu: 692-601-656 lub napisać na adres poczty elektronicznej Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Ilość dzieci jest ograniczona. Zapisy potrwają do piątku 2 października. Regulamin projektu dostępny jest TUTAJ.

Warsztaty przedsiębiorczości i konkurs z nagrodami zaplanowano na sobotę 3 października, spotkanie z ludźmi sukcesu i zajęcia plastyczne zaplanowano na 10 października. Zajęcia odbędą się przy ul. Parkowej 10, w budynku Ośrodka Wspierania i Integracji Przedsiębiorczości SIG, na parterze. Giełda zabawek używanych dla wszystkich dzieci ze Szkół Podstawowych ze Staszowa odbędzie się w sobotę 17 października w godzinach od 14 do 18, w Powiatowym Centrum Sportowym. Organizatorzy zapewniają uczestnikom poczęstunek, materiały szkoleniowe i plastyczne na zajęcia.

Projekt „Przedsiębiorcze dzieciaki" dofinansowany jest ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Projekt realizuje grupa nieformalna Operatywni Rodzinie.

 

gielda zabawek plakat

 

 

  inwest_2011
baner_eliminacja_wykluczeni
baner_wsparcie
2012POKLbanerdowl

umig

Urząd Miasta i Gminy
w Staszowie

tel.: (015) 864 83 05
fax: (015) 864 83 04
e-mail: biuro@staszow.pl

Straż Miejska
tel.: (015) 864 83 71
straz.miejska@staszow.pl

leszekkopec

Burmistrz
mgr Leszek Kopeć

EwaKondek

Zastępca Burmistrza
dr Ewa Kondek

 

Więcej danych:

monit 2015 04

wisniowa_01m
ystaszow