Staszów stawia na ekologię

spotkanie mMiasto i Gmina Staszów przystąpiła do opracowywania Planu Gospodarki Niskoemisyjnej (PGN). Burmistrz Staszowa zachęca do włączenia się w realizację tego dokumentu. Plan gospodarki niskoemisyjnej będzie strategicznym dokumentem, który określi kierunki działań zmierzających do osiągnięcia celów pakietu klimatyczno-energetycznego. Pod tą definicją kryją się przede wszystkim kwestie redukcji emisji gazów cieplarnianych, zwiększenia udziału energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych czy zwiększenia efektywności energetycznej obiektów.

- Dobrze przygotowany plan gospodarki niskoemisyjnej pozwoli podnieść szanse naszej gminy na uzyskanie dofinansowania ze środków krajowych i europejskich na realizację inwestycji związanych z termomodernizacją budynków użyteczności publicznej czy dofinansowania montażu kolektorów słonecznych i ogniw fotowoltaicznych dla budynków mieszkalnych – wyjaśnia burmistrz Staszowa Leszek Kopeć. Dodaje, że pierwszym elementem tego procesu będzie inwentaryzacja źródeł ciepła, emisji gazów cieplarnianych i zużycia energii w budynkach znajdujących się w obrębie Gminy. Odbędzie się to przy pomocy ankiet, które każdy mieszkaniec gminy będzie mógł wypełnić. - Zwracam się z prośbą o wypełnienie ankiet, gdyż to pomoże nam określić kierunki przyszłych działań zgodnych zarówno z interesem społecznym, jak też z wymogami pakietu klimatycznego. Wypełnienie ankiety do niczego nie zobowiązuje – mówi Burmistrz. Ankiety w wersji papierowej dostępne będą u Sołtysów oraz w Urzędzie Miasta i Gminy. Przeprowadzenie ankietyzacji odbędzie się do 16 października bieżącego roku. Wszelkie informacje dotyczące Planu Gospodarki Niskoemisyjnej wraz z ankietami znajdą Państwo w poniższych załącznikach.

Wypełnioną ankietę można dostarczyć do Urzędu Miasta i Gminy lub do Sołtysa w miejscu zamieszkania, a także przesłać drogą elektroniczną na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Ankiety do pobrania:

 

 

 

spotkanie 1

spotkanie 3

spotkanie 2

spotkanie 4

spotkanie 6

spotkanie 7

 

 

 

  inwest_2011
baner_eliminacja_wykluczeni
baner_wsparcie
2012POKLbanerdowl

umig

Urząd Miasta i Gminy
w Staszowie

tel.: (015) 864 83 05
fax: (015) 864 83 04
e-mail: biuro@staszow.pl

Straż Miejska
tel.: (015) 864 83 71
straz.miejska@staszow.pl

leszekkopec

Burmistrz
mgr Leszek Kopeć

EwaKondek

Zastępca Burmistrza
dr Ewa Kondek

 

Więcej danych:

monit 2015 04

wisniowa_01m
ystaszow