Zaproszenie. Kongres Karty Dużej Rodziny w Krakowie

Karta Duzej Rodziny logoJuż niebawem Kraków zamieni się w stolicę dużych rodzin. Kongres Karty Dużej Rodziny to debaty, wymiana doświadczeń ale także liczne atrakcje dla dzieci. Organizatorem tego wydarzenia jest Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, które zaprasza do udziału w Kongresie firmy, instytucje, przedstawicieli podmiotów zaangażowanych w projekt tj. partnerów Karty Dużej Rodziny, przedstawicieli rządu i jednostek samorządowych oraz członków dużych rodzin.

 

Ogólnopolski Kongres Karty Dużej Rodziny odbędzie się 12 października w Operze Krakowskiej przy ul Lubicz 48. Początek od godziny 10. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Wystarczy zarejestrować się na stronie: www.wydarzenia.kdr.pl Swój udział zapowiedzieli przedstawiciele rodzin wielodzietnych, samorządów, partnerów Karty Dużej Rodziny oraz Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy i polityki społecznej. Organizatorzy przygotowali dla rodzin mnóstwo atrakcji. Dzieci będą mogły wziąć udział w grach i zabawach pod opieką profesjonalnych animatorów. Niespodzianki przygotowują także partnerzy Karty Dużej Rodziny.


W programie Karta Dużej Rodziny uczestniczy już ponad 1000 firm i instytucji, które udzielają zniżek w ponad 10 tysiącach miejsc w całej Polsce. Swoją kartę odebrało już ponad 1,25 mln osób, a wnioski złożyło 1,4 mln. Karta Dużej Rodziny przyznawana jest każdemu członkowi rodziny, także rodzinom zastępczym i rodzinnym domom dziecka. Rodzicom karta wydawana jest dożywotnio, dzieciom do ukończenia 18 lub 25 lat w przypadku nauki. Osoby niepełnosprawne otrzymają kartę na czas trwania orzeczenia o niepełnosprawności. Karta przyznawana jest bezpłatnie i bez względu na dochód.

 

mpips grafika fb 700px

 

  inwest_2011
baner_eliminacja_wykluczeni
baner_wsparcie
2012POKLbanerdowl

umig

Urząd Miasta i Gminy
w Staszowie

tel.: (015) 864 83 05
fax: (015) 864 83 04
e-mail: biuro@staszow.pl

Straż Miejska
tel.: (015) 864 83 71
straz.miejska@staszow.pl

leszekkopec

Burmistrz
mgr Leszek Kopeć

EwaKondek

Zastępca Burmistrza
dr Ewa Kondek

 

Więcej danych:

monit 2015 04

wisniowa_01m
ystaszow