Inwestycje

Pierwsze łopaty wbite. Budowa "Strefy A" rozpoczęta

5mStaszowski Obszar Gospodarczy już w budowie. W środę symbolicznym wbiciem łopaty oficjalnie rozpoczęto prace na terenie "Strefy A". Za rok blisko 15 hektarów w pierwszej ze stref inwestycyjnych na terenie gminy Staszów zostanie oddanych do dyspozycji inwestorów. W środę 9 lipca w Grzybowie, oficjalnie rozpoczęła się budowa Staszowskiego Obszaru Gospodarczego. „Strefa A" to jedna z trzech stref inwestycyjnych jakie znajdą się w SOG-u i będzie składała się z 16 działek inwestycyjnych z dostępem do pełnego uzbrojenia technicznego tj. wodociągu, gazociągu, kanalizacji sanitarnej i deszczowej, zasilania elektrycznego eSN i eNN, kanalizacji teletechnicznej oraz dojazd do drogi publicznej. Łączna powierzchnia „Strefy A" to blisko 15 hektarów.

Więcej…

 

Otwarcie świetlicy w Wólce Żabnej

P7050175mSołectwo Wólka Żabna świetowało otwarcie świetlicy wiejskiej oraz boiska rekreacyjno sportowego. Obiekt został wykonany za nieco ponad 300 000 zł przez Gminę Staszów, z czego koszt budowy świetlicy wyniósł 206,2 tys. zł, a boiska 93 tys. złotych. Zadanie wykonano z wykorzystaniem zdobytych środków z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, w ramach realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju terenu LGD Białe Ługi.
Uroczystego przecięcia wstęgi, wraz z Burmistrzem Romualdem dokonali starosta Andrzej Kruzel, -ca burmistrza Henryka Markowska, ks. Jerzy Rybusiński, sołtys Marek Żyła oraz dwoje młodych mieszkańców Wólki Żabnej. Dokonano także symbolicznego poświęcenia świetlicy i boiska. Burmistrz Romuald Garczewski wykorzystał sytuację, aby licznie zgromadzonym uczestnikom przedstawić najważniejsze zagadnienia dotyczące inwestycji realizowanych na terenie Gminy Staszów, a także poinformował o stanie realizacji zadania dotyczącego budowy przydomowych oczyszczalni ścieków. Gratulował mieszkańcom Wólki Żabnej zgodnego współdziałania na rzecz rozwoju miejscowości, a także pięknej okolicy. Prosił o poszanowanie i utrzymanie świetlicy w jak najlepszym stanie. Otwarciu świetlicy towarzyszył turniej piłkarski w którym wzięły udział drużyny z Dobrej, Koniemłotów, Woli Osowej i Wólki Żabnej.

Więcej…

 

Umowa podpisana. Strefa w Grzybowie za rok

umowa mStaszowska firma GMC wygrała przetarg na wykonanie infrastruktury technicznej w ramach pierwszego etapu Staszowskiego Obszaru Gospodarczego. Umowę podpisano we wtorek. Za rok oddane do użytku zostaną działki pod inwestycje o powierzchni 13 hektarów. Poszerzenie Staszowskiego Obszaru Gospodarczego o kolejne strefy to kwestia czasu

 

Więcej…

 

Co nowego na placu targowym? Ekipy nie próżnują

plac m

 Trwają prace związane z modernizacją placu targowego w Staszowie. Inwestycja za ponad 3,1 miliona złotych ma nie tylko poprawić estetykę na staszowskim targowisku, ale przede wszystkim polepszyć warunki handlu w tym miejscu i wpłynąć na rozwój przedsiębiorczości na terenie miasta. Prace związane z wykonaniem nowych obiektów i zagospodarowaniem terenu realizuje Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Staszowie. Po kilku miesiącach od rozpoczęcia prac widać już pierwsze elementy szkieletu przyszłych wiat. Większość dotychczasowych prac skupiona była wokół budowy elementów podziemnej infrastruktury technicznej, wodociągu, kanalizacji deszczowej wraz z oczyszczalnią, a także sieci elektrycznej. Na ukończeniu jest budowa nowego budynku w którym znajdą się sanitariaty i pomieszczenie administracyjne.

 

Więcej…

 

Budżet obywatelski pełen korzyści

fundusz m

 W ciągu czterech lat w gminie Staszów mieszkańcy sami zadecydowali o tym, jak zainwestowane zostanie ponad 2 miliony złotych. I choć potrzeby są znacznie większe niż możliwości finansowe to fakty są takie, że budżet obywatelski daje podwójne korzyści. Fundusz sołecki jest formą budżetu obywatelskiego, wprowadzonego na mocy ustawy z 2009 roku. To specjalnie wyodrębnione w budżecie gminy pieniądze, o przeznaczeniu których decydują mieszkańcy wsi. Gmina Staszów jako jedyna w powiecie staszowskim od kilku lat sukcesywnie wspiera i aktywizuje działania lokalnych społeczności. W ciągu czterech lat na inwestycje z tego funduszu wydano na terenie naszej gminy ponad 2 miliony złotych.

Więcej…

 

Umowa podpisana. Projektanci zabierają się do pracy

umowa m

 

Umowa na projekt rewitalizacji rynku w Staszowie podpisana. W poniedziałek 31 marca, o godzinie 10 w Urzędzie Miasta i Gminy w Staszowie burmistrz Romuald Garczewski w imieniu gminy Staszów podpisał umowę z Piotrem Czechem prezesem zarządu firmy „Czegeko" z Krakowa na wykonanie opracowanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej dotyczącej rewitalizacji Rynku i Starego Miasta w Staszowie. Jej koszt to 79 tysięcy złotych.

Więcej…

 

Zmiany na Placu Targowym w Staszowie

plac m

Trwa modernizacja Placu Targowego w Staszowie - inwestycja warta ponad 3,1mln zł. Zakończono rozbiórkę starych obiektów. Na placu powstaje nowy budynek, wykonano również sieć wodociągową. Inwestycja ma znacząco poprawić warunki handlu na placu targowym w Staszowie. Prace związane z wykonaniem nowych obiektów i zagospodarowaniem terenu realizuje Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Staszowie. Ekipy budowlane korzystają ze sprzyjających warunków pogodowych. - Obecnie trwa budowa nowego obiektu w którym znajdą się sanitariaty i pomieszczenie administracyjne. Wcześniej wyburzyliśmy stare obiekty, a także wykonaliśmy instalację wodociągową – mówi Mariusz Zdeb prezes PGKiM Staszów.

Więcej…

 

ZGOK w Rzędowie otrzymał pozwolenie na użytkowanie obiektów

zgokmCoraz bliżej do uruchomienia ogromnej ekologicznej inwestycji w Rzędowie. Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi pozytywnie przeszedł kontrolę Powiatowych Inspektorów Nadzoru Budowlanego z Buska Zdroju i Staszowa, którzy wydali decyzję o pozwoleniu na użytkowanie obiektów budowlanych zarówno dla zakładu przetwarzającego odpady a także kwatery składowania.

Obecnie  oczekuje na uzyskanie pozwolenia zintegrowanego (IPCC), dla instalacji do składowania odpadów, z wyłączeniem odpadów obojętnych, o zdolności przyjmowania ponad 10 ton odpadów na dobę lub o całkowitej pojemności ponad 25 000 ton, a także pozwolenia zintegrowanego dla instalacji: Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Rzędowie.

Więcej…

 

Ponad milion złotych na przydomowe oczyszczalnie ścieków

3m

Z dobrymi nowinami przyjechał z Kielc Burmistrz Staszowa Romuald Garczewski. Nasza gmina pozyskała ponad 1 milion złotych dotacji z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-1013 w ramach działania „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej". Pieniądze pozwolą na wybudowanie przydomowych oczyszczalni ścieków w miejscowościach Wólka Żabna i Wola Osowa. Stosowną umowę na dofinansowanie projektu Burmistrz Miasta i Gminy Staszów Romuald Garczewski podpisał w Kielcach.

Więcej…

 

Ponad 3,5 miliona złotych trafiło do gminy Staszów

prow

Lokalna Grupa Działania „Białe Ługi" podsumowała realizację projektów na obszarze swojego działania. Bardzo korzystnie w zestawieniu wykorzystanych środków wypada gmina Staszów. Stowarzyszenia, instytucje i podmioty gospodarcze z terenu naszej gminy pozyskały w latach 2009 - 2013 ponad 3,5 miliona złotych. LGD „Białe Ługi" jest stowarzyszeniem, które zrzesza w swoich szeregach zarówno przedstawicieli sektora publicznego, gospodarczego i społecznego. Organizacja działa na terenie miast i gmin Chmielnik, Staszów i Daleszyce oraz gmin Bogoria, Gnojno, Pierzchnica, Raków i Szydłów.

Więcej…

 

Strona 5 z 12

  inwest_2011
baner_eliminacja_wykluczeni
baner_wsparcie
2012POKLbanerdowl

umig

Urząd Miasta i Gminy
w Staszowie

tel.: (015) 864 83 05
fax: (015) 864 83 04
e-mail: biuro@staszow.pl

Straż Miejska
tel.: (015) 864 83 71
straz.miejska@staszow.pl

leszekkopec

Burmistrz
mgr Leszek Kopeć

EwaKondek

Zastępca Burmistrza
dr Ewa Kondek

 

Więcej danych:

monit 2015 04

wisniowa_01m
ystaszow