logo KDR staszow pgn-baner

dopalacze banerUWAGA ZMIANA RACHUNKU BANKOWEGO GMINY STASZÓW OD DNIA 01.01.2016 ROKU

NOWY NR RACHUNKU BANKOWEGO: PKO Bank Polski SA 61 1020 2629 0000 9702 0330 0787

 

 

Zaproszenie. Kongres Karty Dużej Rodziny w Krakowie

Karta Duzej Rodziny logoJuż niebawem Kraków zamieni się w stolicę dużych rodzin. Kongres Karty Dużej Rodziny to debaty, wymiana doświadczeń ale także liczne atrakcje dla dzieci. Organizatorem tego wydarzenia jest Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, które zaprasza do udziału w Kongresie firmy, instytucje, przedstawicieli podmiotów zaangażowanych w projekt tj. partnerów Karty Dużej Rodziny, przedstawicieli rządu i jednostek samorządowych oraz członków dużych rodzin.

 

Więcej…

 

INFORMACJA. Szkolenie dla członków OKW

Burmistrz Miasta i Gminy Staszów informuje, że szkolenie dla członków Obwodowych Komisji Wyborczych powołanych do przeprowadzenia głosowania w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, zarządzonych na dzień 25 października 2015 roku, odbędzie się w dniu 8 października 2015 roku (czwartek) w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Staszowie, przy ul. Opatowskiej 31. Dla członków obwodów od numeru 1 do 12 – początek od godz. 9:00, natomiast dla członków obwodów od numeru 13 do 25 – początek od godz. 12:00

Burmistrz Miasta i Gminy

(-) Leszek Kopeć

 

Stań na planie Ojca Mateusza. Zgłoś się do obsady

m7Niedawna wizyta Artura Żmijewskiego w Staszowie, reżysera i odtwórcy głównej roli w serialu Ojciec Mateusz, wzbudziła niemałe zainteresowanie. Walory naszego miasta i okolicy spodobały się filmowcom, dlatego już pod koniec października ekipa Ojca Mateusza pojawi się w gminie Staszów. Miejscem kręcenia kadrów kolejnej serii przygód "Don Mateo" będzie Pałac "Dzięki" w Wiązownicy Kolonii.

Więcej…

 

Bezpłatne zajęcia dla maluchów. Zapisy trwają

zajecia 3Grupa nieformalna "DESTA" zaprasza dzieci w wieku do 4 lat na bezpłatny blok zajęć składający się z: języka angielskiego, zajęć plastycznych i robotyki. Grupa docelowa będzie liczyć 20 dzieci a zajęcia będą odbywać się w "Bawialni Ewy". Są jeszcze wolne miejsca. Projekt jest adresowany do najmłodszych - w tym wypadku dzieci do 4 roku życia. Autorzy proponują dzieciom udział w zajęciach tematycznych.

 

 

Więcej…

 

Spotkanie z Powiatowym Rzecznikiem Konsumentów

20151002cacko

Więcej…

 

Profilaktyka w praktyce, czyli jak rozmawiać z młodzieżą

szkolenie mCzym jest uzależnienie, jak je rozpoznać, kiedy pojawiają się pierwsze symptomy i jak przeciwdziałać ryzykownym zachowaniom wśród młodzieży. Między innymi o tym rozmawiano podczas szkolenia dotyczącego zwalczania narkomanii w środowisku lokalnym, które oddbyło się w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Staszowie.

 

Więcej…

 

Ogłoszenie

spotkania odpady wies banner

 

Udany Mityng Lekkoatletyczny w Staszowie

mityng mBlisko 120 uczniów wzięło udział w kolejnej edycji Mityngu Lekkoatletycznego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum z terenu gminy Staszów. Było sporo emocji, dobre wyniki oraz medale i puchary dla najlepszych, które najlepszym wręczała Ewa Kondek zastępca Burmistrza Staszowa.

 

 

Więcej…

 

XIV Sesja Rady Miejskiej

20150929sesjaSMGmina Staszów wspólnie z Powiatem Staszowskim wyremontują kompleks sportowy przy Liceum Ogólnokształcącym im. Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego i ZS Nr 2. Koszt inwestycji zamknie się kwotą ok. 180 tys. zł, z czego wkład budżetu gminy wyniesie ok. 25%. W ramach zadania renowacji zostaną poddane urządzenia lekkoatletyczne oraz boisko do piłki nożnej i siatkowej. Stosowna uchwała była jednym z punktów czternastej Sesji Rady Miejskiej w Staszowie, która odbyła się w dniu 29 września 2015 roku.

Więcej…

 

Staszów stawia na ekologię

spotkanie mMiasto i Gmina Staszów przystąpiła do opracowywania Planu Gospodarki Niskoemisyjnej (PGN). Burmistrz Staszowa zachęca do włączenia się w realizację tego dokumentu. Plan gospodarki niskoemisyjnej będzie strategicznym dokumentem, który określi kierunki działań zmierzających do osiągnięcia celów pakietu klimatyczno-energetycznego. Pod tą definicją kryją się przede wszystkim kwestie redukcji emisji gazów cieplarnianych, zwiększenia udziału energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych czy zwiększenia efektywności energetycznej obiektów.

Więcej…

 

Z uczniami o wojsku

lekcja mW poniedziałek, 21 września w Zespole Szkół im. papieża Jana Pawła II w Czajkowie oraz w Zespole Placówek Oświatowych w Wiązownicy Dużej z uczniami spotkała się Wiceminister Obrony Narodowej Beata Oczkowicz. Tematem spotkania było Wojsko Polskie. Niecodzienną lekcję z obronności odbyli uczniowie z Czajkowa i Wiązownicy Dużej. Lekcje poświęcone Wojsku Polskiemu przeprowadziła Wiceminister Obrony Narodowej Beata Oczkowicz w towarzystwie żołnierzy i przedstawicieli Wojska Polskiego.

Więcej…

 

Operatywni rodzice i przedsiębiorcze dzieciaki

gielda zabawek bannerGrupa staszowskich rodziców napisała ciekawy projekt i zdobyła grant na jego realizację. Dzięki temu dzieci z klas I – III szkół podstawowych będą mogły poznać zasady przedsiębiorczości i postawić pierwsze kroki w biznesie. Nabór trwa. Projekt „Przedsiębiorcze Dzieciaki" to pomysł grupy dorosłych mieszkańców Staszowa skupionych w inicjatywie „Operatywni Rodzinie". Pomysł jest nietuzinkowy i dotyczy szeroko pojętej edukacji ekonomicznej i przedsiębiorczości wśród najmłodszych.

Więcej…

 

Kondolencje

kondolencje

Nabożeństwo żałobne będzie odprawione 28 września 2015 roku (poniedziałek), o godz. 16:00, w kościele pw. Ducha Świętego w Staszowie (kościół górny).

 

Warsztaty ekologiczne

zgok warsztaty

 

Zwiedzanie Zakładu Gospodarki Odpadami Komunalnymi

zwiedzanie

 

Staszów pełen młodych

dni mDiecezjalne Dni Młodych za nami. Ponad 3 tysiące młodych osób z Diecezji Sandomierskiej, przyjechało do Staszowa aby odnowić swoją wiarę i przekonać się, że w młodzieńczym entuzjazmie jest wielka siła. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele samorządu na czele z Burmistrzem Leszkiem Kopciem. - Kiedy snujecie marzenia i robicie plany, nie bądźcie w nich sami, w pojedynkę. Dodajcie konieczne inne osoby i starajcie się je pokochać. Dzięki temu wasze serce stanie się piękne i czyste. Bóg w nim zamieszka i napełni szczęściem – mówił do uczestników ksiądz Krzysztof Nitkiewicz, Biskup Diecezji Sandomierskiej, podczas niedzielnej mszy świętej w parku Zalew nad Czarną.

Więcej…

 

Staszowscy rekonstruktorzy w TVP Historia

20150922bractwomRycerze ze Staszowa wystąpią w filmie dokumentalnym, w ramach cyklu - Historia Żywa, który zostanie wyemitowany w dniu 27.09.2015 o godz. 16:45 na antenie TVP Historia. Jest to nowy program na antenie TVP Historia poświęcony rekonstrukcjom historycznym i rekonstruktorom. Przedstawia ludzi z pasją, zakochanych w konkretnej epoce lub wydarzeniach historycznych o których opowiadają innym poprzez ich odtwarzanie.

 

Więcej…

 

Spotkanie informacyjne dotyczące Funduszy Europejskich na lata 2014-2020

 

Staszowska Izba Gospodarcza oraz Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Sandomierzu zaprasza przedsiębiorców z terenu powiatu staszowskiego na spotkanie informacyjne dotyczące Funduszy Europejskich na lata 2014-2020.
Głównym tematem będzie możliwość realizacji projektów w ramach nowej puli środków unijnych.
Termin: 28 września 2015
Godzina: 10:00-13:00
Miejsce spotkania: Staszowska Izba Gospodarcza, ul. Parkowa 10, 28-200 Staszów

AGENDA (plik do pobrania)

 

 

OGŁOSZENIE - XIV SESJA RADY MIEJSKIEJ W STASZOWIE

W dniu 29 września 2015 roku (wtorek) o godz. 10:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Staszowie odbędzie się XIV SESJA RADY MIEJSKIEJ W STASZOWIE.
Tematem obrad sesji będzie:

Więcej…

 

O cyfrowej aktywności w Lublinie

lublin 3W Lubelskim Parku Przemysłowo - Techhnologicznym odbyło się 4 ogólnopolskie spotkanie Latarników Polski Cyfrowej. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Gminy Staszów na czele z burmistrzem Leszkiem Kopciem. Zjazd rozpoczął się uroczystym otwarciem na placu przed głównym wejściem do budynku LPNT, w którym udział wzięli przedstawiciele władz regionu - Artur Walasek, Wicemarszałek Województwa Lubelskiego oraz dr Przemysław Litwiniuk, przewodniczący Sejmiku Województwa Lubelskiego.

Więcej…

 

Konferencja inaugurujące prace nad LPR

Zaproszenie
Szanowni Państwo, w związku z przystąpieniem do opracowania: „Lokalnego Planu Rewitalizacji Miasta i Gminy Staszów" mamy przyjemność zaprosić Państwa na Konferencję inaugurującą prace nad ww. dokumentem, która odbędzie się 24.09.2015 r., od godziny 16.30, w Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Staszowie.

Więcej…

 

Obwieszczenie Wojewody Świętokrzyskiego

Wojewoda Świętokrzyski zawiadamia, że na podstawie wniosków PKP S.A. Oddział Gospodarowania Nieruchomościami w Krakowie wszczęte zostały postępowania w sprawach dotyczących wydania decyzji stwierdzających nabycie przez Skarb Panstwa i PKP S.A praw do nieruchomości pozostających we władaniu PKP S.A niestanowiących własności Skarbu Państwa, jednostek samorządu terytorialnego lub PKP S.A, szczegółowo opisanych w dalszej części obwieszczenia. Pełna treść Obwieszczenia

 

Nauczyciele chwycili za broń... sportową

tmKilkadziesiąt osób wzięło udział w III Ogólnopolskim Turnieju Strzeleckim Pracowników Oświaty. Zawody rozegrano na strzelnicy Zespołu Szkół im. St. Staszica w Staszowie. O medale i puchary walczyło ponad 40 zawodników. Organizatorem zawodów był Zarząd Główny Związku Nauczycielstwa Polskiego w Warszawie, Zarząd Okręgu Świętokrzyskiego ZNP oraz Zarząd Oddziału ZNP w Staszowie.

 

Więcej…

 

Odbiór odpadów wielkogabarytowych

 

gabarytowe

Odbiór odpadów wielkogabarytowych
(stare meble, zużyty sprzęt AGD, RTV, opony)

24 września (czwartek) 2015 r. - teren miasta Staszowa
(ta część miasta, która ma odbierane odpady komunalne we czwartki)

25 września (piątek) 2015 r. - teren miasta Staszowa
(ta część miasta, która ma odbierane odpady komunalne w piątek)

28 września (poniedziałek) 2015 r. - teren wiejski
(Wiązownica Duża, Wiązownica Mała, Wiązownica Kolonia, Smerdyna, Czajków Północny, Czajków Południowy, Łaziska, Łukawica, Wola Wiśniowska, Wiśniowa, Wiśniowa Poduchowna, Sztombergi, Mostki, Poddębowiec, Podmaleniec, Kopanina, Dobra)

29 września (wtorek) 2015 r. - teren wiejski
(Czernica, Gaj Koniemłocki, Grzybów, Jasień, Koniemłoty, Krzczonowice, Krzywołęcz, Kurozwęki, Lenartowice, Niemścice, Oględów, Ponik, Sielec, Stefanówek, Wola Osowa,Wólka Żabna, Zagrody, Ziemblice)

Odbiór odpadów wielkogabarytowych

(stare meble, zużyty sprzęt AGD, RTV, opony)

 

24 września (czwartek) 2015 r. - teren miasta Staszowa  (ta część miasta, która ma odbierane odpady komunalne we czwartki)

25 września (piątek) 2015 r. - teren miasta Staszowa

(ta część miasta, która ma odbierane odpady komunalne w piątek)

 

28 września (poniedziałek) 2015 r. - teren wiejski     (Wiązownica Duża, Wiązownica Mała, Wiązownica Kolonia, Smerdyna, Czajków Północny, Czajków Południowy, Łaziska, Łukawica, Wola Wiśniowska, Wiśniowa, Wiśniowa Poduchowna, Sztombergi, Mostki, Poddębowiec, Podmaleniec, Kopanina, Dobra)

 

29 września (wtorek) 2015 r. - teren wiejski                 (Czernica, Gaj Koniemłocki, Grzybów, Jasień, Koniemłoty, Krzczonowice, Krzywołęcz, Kurozwęki, Lenartowice, Niemścice, Oględów, Ponik, Sielec, Stefanówek, Wola Osowa,Wólka Żabna, Zagrody, Ziemblice)

 

Młodzi druhowie i druhny na podium zawodów

zmMłodzi druhowie z Krzczonowic i Koniemłotów wywalczyli podium w Powiatowych Zawodach Strażackich, które rozegrano na obiektach stadionu miejskiego przy ul. Koszarowej. Żeńska drużyna z Wiśniowej obroniła tytuł mistrzyń, a młodzieżowe drużyny dziewcząt z Koniemłotów i Staszowa zdobyły II i III miejsce. W zawodach powiatowych, które rozegrano w niedzielę 13 września, na obiektach stadionu miejskiego przy ul. Koszarowej wzięło udział siedem jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, trzy Kobiece Drużyny Pożarnicze, sześć Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Dziewcząt oraz osiem Młodzieżowych Drużyn Chłopców. Nie zabrakło zespołów reprezentujących Gminę Staszów.

Więcej…

 

Strona 5 z 67

  inwest_2011
baner_eliminacja_wykluczeni
baner_wsparcie
2012POKLbanerdowl

umig

Urząd Miasta i Gminy
w Staszowie

tel.: (015) 864 83 05
fax: (015) 864 83 04
e-mail: biuro@staszow.pl

Straż Miejska
tel.: (015) 864 83 71
straz.miejska@staszow.pl

leszekkopec

Burmistrz
mgr Leszek Kopeć

EwaKondek

Zastępca Burmistrza
dr Ewa Kondek

 

Więcej danych:

monit 2015 04

wisniowa_01m
ystaszow

Szukaj

dyzury_aptek

krew

2015pife

zaszczepwsobiechecszczepien

korab_logo
mania_dzialania_mini

PIS

ebok pgnig

2012POKLsm

Newsletter

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 58 gości