logo KDR staszow pgn-baner

dopalacze banerUWAGA ZMIANA RACHUNKU BANKOWEGO GMINY STASZÓW OD DNIA 01.01.2016 ROKU

NOWY NR RACHUNKU BANKOWEGO: PKO Bank Polski SA 61 1020 2629 0000 9702 0330 0787

 

 

Zabrakło wolnych miejsc

1mW wypełnionej po brzegi sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Staszowie odbyło się spotkanie dotyczące prac nad opracowywaniem Lokalnej Strategii Rozwoju LGD „Białe Ługi". Na zaproszenie przedstawicieli LGD oraz burmistrza Staszowa Leszka Kopcia odpowiedzieli przedsiębiorcy, przedstawiciele lokalnego biznesu, sołtysi a także przedstawiciele stowarzyszeń, klubów i osoby zainteresowane podjęciem własnej działalności gospodarczej. Celem spotkania było omówienie poszczególnych etapów budowania Lokalnej Strategii Rozwoju a także przybliżenie uczestnikom zagadnień związanych z możliwościami wsparcia, jakie będzie można otrzymać z pulu LGD w latach 2015-2020. Do rozdysponowania jest kwota 9 milionów złotych.

Więcej…

 

Dwa medale mistrzostw dla Staszowa

9mW dobrych nastrojach wróciła staszowska reprezentacja, z VI Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Nordic Walking w Lubinie. Nasi zawodnicy przywieźli dwa medale. „W Nordic Walking chodzi o to, by nie biegać, natomiast biega o to aby chodzić" - tymi słowami Zdzisław Jaskulski, sędzia główny VI Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Nordic Walking, przedstawił sentencję chodzenia z kijkami. W zawodach, które odbyły się 5 września w Lubinie, wzięła udział trzydziestoosobowa reprezentacja Staszowa.

Więcej…

 

KOMUNIKAT

Od 11 do 30 września 2015 roku plantatorzy czarnej porzeczki oraz producenci rolni, u których w gospodarstwach rolnych lub działach specjalnych produkcji rolnej powstały szkody spowodowane suszą, mogą składać w Biurach Powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wnioski o pomoc.
Do pomocy zakwalifikowane będą te gospodarstwa rolne, w których komisje powołane przez wojewodę oszacowały straty, powodujące które spowodowały obniżenie dochodów z produkcji o ponad 30%.

Więcej…

 

„Rodzinny festyn profilaktyczno - sportowy" na stadionie miejskim w Staszowie

100 1032mW sobotę 5 września na stadionie miejskim w Staszowie odbył się " Rodzinny festyn profilaktyczno - sportowy" organizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Integracji osiedla Oględowska oraz Zarząd osiedla Oględowska. Festyn dofinansowany został dzięki dotacji na realizację zadania publicznego "Integracja środowisk lokalnych" w gminie Staszów ze środków Urzędu Miasta i Gminy Staszów. To pierwsza tak duża impreza organizowana przez Stowarzyszenie, która powstała dzięki zaangażowaniu jego członków oraz wielu "przyjaciół" osiedla.

Więcej…

 

OBWIESZCZENIE

Starosta Staszowski zawiadamia, że na wniosek Burmistrza Miasta i Gminy Staszów zostało wszczęte postępowanie administracyjne w sprawie wydania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej - rozbudowy ulicy Place w ramach zadania „Rozbudowa ulic na osiedlu Staszówek w Staszowie" [...] (plik do pobrania)

 

Książka na świeżym powietrzu, czyli biblioteka w plenerze

p1mW sobotę 5 września Stary Park w Staszowie zmienił się w miejsce wyjątkowe, pełne ciekawych książek, soczystych kolorów, zabawek i szczerego uśmiechu bawiących się dzieci. Tego dnia odbyło się spotkanie z Biblioteką w plenerze. Organizatorem akcji była Fundacja FARMa a partnerem Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Staszów. Zabawę z książką rozpoczęło wspólne czytanie wiersza Juliana Tuwima „Lokomotywa", którego wersy dzieci przy pomocy swojej wyobraźni przeniosły na kartki papieru. Później był czas na zabawy i konkursy.

Więcej…

 

Zawsze można więcej - projekt OPS w Staszowie

mpips
Projekt jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej

 

W lipcu 2015 r. Gmina Staszów otrzymała dofinansowanie w wysokości 30.000,00 zł na projekt pn. ,, Zawsze można więcej – wsparcie i integracja osób z zaburzeniami psychicznymi i ich rodzin" w konkursie ofert na finansowe wsparcie projektów realizowanych w ramach programu Ministra Pracy i Polityki Społecznej "Oparcie Społeczne dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi" w 2015 r. Całkowita wartość projektu to kwota 37.500,00 zł.

Więcej…

 

"Teatr Polska" ponownie w Staszowie

teatrpolska logo 700 pxNowy sezon kulturalny w Staszowie zapowiada się bardzo interesująco. Nie zabraknie okazji do obcowania z teatrem. We wtorek 8 września na deskach muszli koncertowej w parku „Zalew nad Czarną" mieszkańcy Staszowa obejrzeli ciekawy spektakl teatralny, za sprawą projektu "Teatr Polska", który po raz kolejny zawitał do Staszowa. "Jasiu albo Polish joke" – w reżyserii Macieja Podstawnego wystawiono w Staszowie w parku „Zalew nad Czarną".

Więcej…

 

Uczcili pamięć księdza Kotlarza

k1W sobotę, 5 września w Koniemłotach, w gminie Staszów w 39. rocznicę śmierci księdza Romana Kotlarza, mieszkańcy miasta i gminy Staszów uczcili pamięć kapłana, obrońcy robotników w czasie protestów radomskich w 1976 roku. Uroczystości rozpoczęły się na cmentarzu parafialnym w Koniemłotach.

 

 

Więcej…

 

WW Piknik czyli zabawa, jakich mało

w 10 mW niedzielę 30 sierpnia, w Woli Wiśniowskiej, odbył się festyn pn. „WW Piknik" organizowany przez Sołectwo Wola Wiśniowska wraz z Fundacją Aktywizacji i Rozwoju Młodzieży FARMa, a także Staszowskim Ośrodkiem Kultury, Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy Staszów, Miejsko-Gminnym Zrzeszeniem LZS. Na Pikniku podsumowano Projekt Młodzi Gospodarze realizowanym w ramach prestiżowego Programu Lokalne Partnerstwa Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności we współpracy ze Stowarzyszeniem Dolina Kacanki.

 

Więcej…

 

Umowa podpisana, prace ruszyły

kladka mEkipy budowlane rozpoczęły prace przy budowie chodnika, który połączy osiedle Oględowska z parkiem „Zalew nad Czarną". Jego realizacja ma zostać ukończona przed 30 listopada b.r. Umowę na to zadanie podpisano we wtorek 1 września, w Urzędzie Miasta i Gminy.

 

 

 

Więcej…

 

Staszowskie C@C-ko powodem do dumy

1 mW środę 26 sierpnia w Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach odbyła się Konferencja organizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego oraz Stowarzyszenie Miasta w Internecie. Przedstawiciele Gminy Staszów burmistrz Leszek Kopeć oraz Wioletta Piwowarska - Latarniczka Polski Cyfrowej przedstawili uczestnikom spotkania historię powstania i działalność Centrum @ktywności Cyfrowej w Staszowie, jedynego projektu dotyczącego edukacji cyfrowej pokolenia 50+ realizowanego na terenie województwa świętokrzyskiego, który otrzymał dotację w konkursie Cyfrowa Współpraca Popłaca.

Więcej…

 

Spotkanie z teatrem w parku

j mStaszowski Ośrodek Kultury zaprasza wszystkich mieszkańców na spektakl teatralny "Jasiu albo Polish joke" w wykonaniu aktorów "Teatru Nowego" z Zabrza. Spektakl odbędzie się na scenie parku Zalew nad Czarną, we wtorek 8 września. Początek od godziny 19.

 

 

Więcej…

 

Rok szkolny 2015/2016 rozpoczęty. Witaj szkoło !

rok szkolny mBlisko 1600 uczniów szkół podstawowych, ponad 800 gimnazjalistów i 632 przedszkolaków, we wtorek 1 września rozpoczęło kolejny rok szkolny w placówkach oświatowych prowadzonych przez Gminę Staszów. W uroczystych apelach inaugurujących rozpoczęcie kolejnego etapu zdobywania wiedzy wzięli udział nie tylko uczniowie, nauczyciele i dyrektorzy szkół, ale również przedstawiciele władz gminy: burmistrz Leszek Kopeć, zastępca burmistrza Ewa Kondek, a także przedstawiciele Rady Miejskiej.

Więcej…

 

"Woda - Twój najbliższy przyjaciel". Konkurs foto rozstrzygnięty

konkurs mW Urzędzie Miasta i Gminy w Staszowie wręczono nagrody dla uczestników konkursu fotograficznego "Woda - Twój najbliższy przyjaciel". Organizatorem turnieju skierowanego do młodzieży szkolnej z terenu województwa świętokrzyskiego było Stowarzyszenie „Staropolski Klaster Wodny". Wśród laureatów konkursu znależli się młodzi mieszkańcy Gminy Staszów.

 

Więcej…

 

OGŁOSZENIE - atrakcyjna działka w Staszowie do kupienia

Ogłoszenie o sprzedaży w drodze ustnego przetargu nieograniczonego nieruchomości stanowiącej własność Gminy Staszów położonej w Staszowie przy ul. Krakowskiej. Przedmiot przetargu: działka położona w Staszowie przy ul. Krakowskiej oznaczona numerem ewidencyjnym 6006 o powierzchni 4257 m.kw. (plik do pobrania)

 

Dobra zabawa na "Tour de Kologne"

tour mW sobotę, w Wiązownicy Kolonii odbyła się II edycja TOUR DE KOLOGNE, rajdu rowerowego organizowanego przez Stowarzyszenie "Dolina Kacanki" przy współpracy Staszowskiego Klubu Rowerowego im. Adama Bienia. Tegoroczny rajd rowerowy nosił nazwę "Rajd Samorządności" i był uczczeniem przypadającej w tym roku 25. rocznicy pierwszych, wolnych wyborów w Polsce.

 

Więcej…

 

Informacja dotycząca szacowania szkód spowodowanych suszą

Burmistrz Miasta i Gminy Staszów informuje, że na terenie Gminy Staszów szacowaniu podlegają wyłącznie uprawy pozostające w polu w czasie pracy komisji. Uprawy podlegające szacowaniu w Gminie Staszów (zgodnie z Systemem Monitoringu Suszy Rolniczej) to: uprawy okopowe, chmiel, tytoń, warzywa gruntowe, kukurydza na kiszonkę, rośliny strączkowe, krzewy owocowe, łąki i pastwiska. Termin składania wniosków o szacowanie szkód 3 wrzesień 2015 r. Miejsce składania wniosków: UMiG Staszów - biuro podawcze. Pełna treść ogłoszenia

Burmistrz Miasta i Gminy Staszów
(-) Leszek Kopeć

 

Międzynarodowy "szach - mat" nad zalewem Chańcza

szachy mPonad 50 osób wzięło udział w I Międzynarodowym Turnieju Szachowym w Chańczy. Organizatorem tego wydarzenia był klub szachowy LUKKS Miedziana Góra, a partnerem zawodów była gmina Staszów. Turniej rozegrano w dniach 23-23 sierpnia w Hotelu "Chańcza”. O zwycięstwo w zawodach walczyli gracze z województw świętokrzyskiego, podkarpackiego, małopolskiego, mazowieckiego, lubelskiego i śląskiego, oraz zawodnicy z Ukrainy i Jordanii.

Więcej…

 

Szkolne klasy i korytarze w nowych kolorach

remonty mZa kilka dni rozpocznie się rok szkolny. Podczas wakacji ławki były puste, ale to nie oznacza, że w szkolnych murach nie panowała cisza. Przeciwnie, w placówkach oświatowych prowadzonych przez Gminę Staszów w czasie letniego wypoczynku prowadzono prace remontowe i renowacyjne. Plan założony przez poszczególne placówki zakładał przede wszystkim wykonanie odświeżenia sal lekcyjnych, parkietów czy remonty szkolnych łazienek i szatni. W sumie we wszystkich placówkach szkolnych prowadzonych przez Gminę koszt tych prac wyniósł ponad 100 tysięcy złotych.

Więcej…

 

W Staszowie znów pachniało chlebem - relacja (dużo zdjęć)

dzien chleba mDoroczny „Dzień Chleba" organizowany w Staszowie po raz kolejny przyciągnął tłumy mieszkańców i gości, a „Zalew nad Czarną" został otulony zapachem świeżo wypieczonego chleba. Miejsko - Gminne Święto Plonów to doroczna impreza organizowana przez Staszowski Ośrodek Kultury i Urząd Miasta i Gminy w Staszowie. Pierwszym akordem święta jest uroczysta msza święta w Sanktuarium św. Jana Pawła II, podczas której mieszkańcy Gminy Staszów dziękują za tegoroczny plon. W tym roku przewodniczył jej ks. prof. Roman Sieroń z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Następnie orszak dożynkowy w uroczystym pochodzie przeszedł ulicami miasta na teren parku „Zalew nad Czarną". Tam odbyły się obrzędy dożynkowe i popołudniowy blok imprezy.

Więcej…

 

Zebrania wiejskie

Harmonogram zebrań wiejskich na terenie Gminy Staszów w sprawie „Funduszu sołeckiego na 2016 rok" (plik do pobrania)

 

ZAGINĘŁA Mieczysława PAWLICA (l. 60)

mieczyslawa pawlicaW nocy z 17 na 18 sierpnia 2015 r. pomiędzy godz. 23.00 a 8.30 zniknęła z domu w Romanówce (gmina Dwikozy, powiat sandomierski)
RYSOPIS: wzrost ok. 170 cm, szczupłej budowy ciała, oczy szare, włosy jasne, krótkie, proste.
Ubrana może być w piżamę, szlafrok lub jakiekolwiek nakrycie wierzchnie (sweter, kurtkę)
Ubranie może mieć ślady krwi!
PROSIMY WSZYSTKIE OSOBY, które widziały lub mają informację o miejscu pobytu zagonionej o kontrakt z Policją pod nr 997 lub KPP w Sandomierzu pod nr (15) 833 42 05; 833 42 65.

 

Inwestycji drogowych ciąg dalszy

drogowe mZakończono prace przy przebudowie dwóch odciników dróg gminnych. Kilka dni temu nastąpił odbiór techniczny odcinków dróg Kurozwęki nr 3 i Wiązownica Duża - Granicznik. Ich realizacja to efekt pozyskania przez Gminę Staszów promesy w wysokości 550 tysięcy złotych na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. W sumie gotowych jest 1,5 kilometra nowych dróg gminnych, ale to nie koniec prac na drogach gminnych.

Więcej…

 

Młodzi dobrze gospodarzą

m4 mjpg"Młodzi Gospodarze" z Gminy Staszów pokazują, że potrafią dobrze rządzić się pieniędzmi, a niewielkie z pozoru dotacje w połączeniu z inicjatywą i wspólnym działaniem, dają znacznie lepsze efekty. Dowodem tego jest Wólka Żabna, w której Młodzi Gospodarze realizują swój projekt. Dzięki ich działaniu świetlica Jutrzenka wzbogaciła się o nowy sprzęt do ćwiczeń. Obiekt uroczyście otwarto w minioną niedzielę

 

Więcej…

 

Strona 6 z 67

  inwest_2011
baner_eliminacja_wykluczeni
baner_wsparcie
2012POKLbanerdowl

umig

Urząd Miasta i Gminy
w Staszowie

tel.: (015) 864 83 05
fax: (015) 864 83 04
e-mail: biuro@staszow.pl

Straż Miejska
tel.: (015) 864 83 71
straz.miejska@staszow.pl

leszekkopec

Burmistrz
mgr Leszek Kopeć

EwaKondek

Zastępca Burmistrza
dr Ewa Kondek

 

Więcej danych:

monit 2015 04

wisniowa_01m
ystaszow

Szukaj

dyzury_aptek

krew

2015pife

zaszczepwsobiechecszczepien

korab_logo
mania_dzialania_mini

PIS

ebok pgnig

2012POKLsm

Newsletter

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 59 gości