logo KDR staszow pgn-baner

dopalacze banerUWAGA ZMIANA RACHUNKU BANKOWEGO GMINY STASZÓW OD DNIA 01.01.2016 ROKU

NOWY NR RACHUNKU BANKOWEGO: PKO Bank Polski SA 61 1020 2629 0000 9702 0330 0787

 

 

Dwa dni zabawy w Wiązownicy Kolonii

eko festyn mStowarzyszenie Dolina Kacanki i sołectwo Wiązownica Kolonia już po raz kolejny zaprosili mieszkańców Gminy Staszów na "EKO FESTYN". W ciągu dwóch dni uczestnicy nie tylko świetnie się bawili, ale zrobili również kilka bardzo pożytecznych rzeczy. Podczas festynu otwarto nowy plac zabaw i altanę rekreacyjną. Obiekty wykonano w ramach projektu „Budowa placów zabaw i miejsc rekreacji na terenie Gminy Staszów", na który Gmina Staszów pozyskała prawie 140 tysięcy złotych dotacji z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Więcej…

 

Z obrad XII sesji Rady Miejskiej w Staszowie

XII sesja RMW piątek, 10 lipca 2015 roku, w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Staszowie odbyła się XII Sesja Rady Miejskiej. W programie obrad przewidziano głosowanie nad 8 projektami uchwał. Wśród nich były kwestie gruntowe - zbycie działek w drodze przetargu nieograniczonego, zmiany w budżecie Miasta i Gminy Staszów i w wieloletniej prognozie finansowej. Decyzją Rady Miejskiej zwiększono dotację na 2015 dla Centrum Integracji Społecznej o 30 000 złotych.

Więcej…

 

Plener literacki w Staszowie

plener-literacki miniW Staszowie rozpoczął się plener literacki. Przez najbliższy tydzień świętokrzyscy literaci będą promować liczne walory Gminy Staszów. Ich narzędziem będą słowa. Organizatorami pleneru są Staszowski Ośrodek Kultury, Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych "Talent" i Świętokrzyski Oddział Związku Literatów Polskich. W ramach pleneru odbędą się spotkania autorskie.

Więcej…

 

Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP

P7050354mDwadzieścia dwie drużyny Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Staszów wystartowały w zawodach sportowo-pożarniczych, które odbyły się w Staszowie w dniu 5 lipca 2015 r. Startowali oni w dwóch konkurencjach, w sztafecie pożarniczej 7x50m i ćwiczeniu bojowym.

Godziny treningów, hektolitry wylanej wody i codzienna służba naszych strażaków zaowocowały znakomitymi wynikami. Zawody zwyciężyła z wynikiem 84,43 pkt. OSP Wiśniowa, drugie miejsce (85,46 pkt.) OSP Wola Osowa, trzecie (85,52 pkt.) OSP Wiązownica Duża. czwarte (90,89 pkt.) OSP Krzczonowice, piąte (93,52 pkt.) Oględów, szóste (99,23 pkt.) OSP Koniemłoty, siódme (106,13 pkt.) OSP Kurozwęki, ósme (106,92 pkt.) OSP Wiązownica Mała, dziewiąte (107,02 pkt.) OSP Łukawica, dziesiąte (108,19 pkt.) OSP Czernica, jedenaste (118,64 pkt.) OSP Smerdyna, dwunaste (118,83 pkt.) OSP Czajków, trzynaste (130,03 pkt.) OSP Grzybów.

Więcej…

 

VIII Festiwal Chopinowski w Kurozwękach

m viii festiwal szopena

 

INFORMACJA O SZKODLIWOŚCI BARSZCZU SOSNOWSKIEGO

barszczWojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Kielcach informuje, że na terenie województwa świętokrzyskiego zagrożenie dla zdrowia ludzi i zwierząt może stanowić barszcz Sosnowskiego (Heracleum Sosnowski Mandel). Roślina ta występuje głównie na terenach wilgotnych, w pobliżu cieków wodnych, kanałów i rowów, także na poboczach dróg i przy szlakach turystycznych oraz na nieużytkach czy odłogach.

 

 

Więcej…

 

Wakacje należą do młodych gospodarzy

PAFWProjekt Młodzi Gospodarze realizowany w ramach Programu Lokalne Partnerstwa PAFW przez Fundację FARMa, Bibliotekę Publiczną w Staszowie oraz Stowarzyszenie Dolina Kacanki wchodzi w decydującą fazę. W mijających miesiącach młodzi ludzie poznawali zasoby miejscowości, uczyli się współpracy, tworzyli plan działania oraz zainspirowali się do działania w Krainie Rumianku na Polesiu lubelskim. Największym jednak wyzwaniem było zwołanie i przeprowadzenie, przy minimalnej pomocy sołtysów, zebrania wiejskie. Było to historyczne wydarzenie, nie tylko w Wólce Żabnej, Grzybowie czy Woli Wiśniowskiej, ale także w całej gminie Staszów. Do tej pory zebrania były organizowane przez sołtysa, Radę Sołecką lub burmistrza. Teraz młodzi mieszkańcy wsi przejęli inicjatywę i dzięki udziałowi w projekcie Młodzi Gospodarze mieli szansę na zwołanie zebrania w swojej miejscowości. Podczas tych spotkań poinformowali mieszkańców o swoim udziale w projekcie i pomysłach na stworzenie przestrzeni do działania. Przestrzeni dla młodzieży, która do tej pory nie była wysłuchiwana w swoim środowisku i często postrzegano ją jako element raczej mało aktywny. Dzięki tym konsultacjom społecznym wspólnie wypracowano najbardziej optymalne rozwiązania. Młodzi ludzie uwierzyli w swoją siłę, zgłosili się do projektu i w czasie wakacji będą finalizować swoje plany związane z utworzeniem własnego miejsca w przestrzeni wiejskiej.

Więcej…

 

Kolejna ważna inwestycja Grupy Azoty

azotyGrupa Azoty uruchamia nową instalację do pastylkowania siarki o łącznym budżecie 25 mln zł. Dzięki niej od 1 lipca br. Grupa Azoty „Siarkopol" rozpocznie w Osieku (woj. świętokrzyskie) wytwarzanie produktu o unikalnych właściwościach. Produkowana nową metodą siarka granulowana to wyrób o wysokiej jakości, który pozwoli Spółce rozszerzyć ofertę, a tym samym pozyskać odbiorców na nowych rynkach.

- „Siarkopol" stawia sobie ambitne cele. Chcemy rozwijać się tak, jak to robią inne Spółki z Grupy Azoty. Chcemy też budować naszą konkurencyjność i wdrażać nowoczesne i energooszczędne rozwiązania – mówi Marian Kosowicz, Prezes Zarządu Grupy Azoty Kopalnie i Zakłady Chemiczne Siarki „Siarkopol" S.A.

Nowa instalacja odpowiada na potrzeby klientów poszukujących siarki o bardzo niskiej zawartości wilgoci. Siarka pastylkowana spełnia te rygorystyczne wymogi. Produkcja siarki nową metodą jest też o wiele bardziej efektywna. Stosowana do tej pory technologia powodowała szybkie zużywanie się urządzeń do mielenia siarki, co wymuszało częste postoje i remonty instalacji. Nowe rozwiązanie granulacji siarki metodą suchą, opartą na przyjaznej środowisku technologii Rotoform, jest efektem dążenia Spółki do usprawnienia procesu produkcji. Produkt skierowany jest przede wszystkim do przemysłu gumowego i nawozowego. Warta 25 mln zł instalacja to dopiero pierwszy etap rozbudowy Zakładu Górniczego w Osieku. Do końca 2016 r. Spółka uruchomi jeszcze dwie taśmy do pastylkowania siarki. Ich koszt to kolejne 7 mln zł.

Więcej…

 

Zawody MG OSP

20150703osp

 

Szklarki 2015

 mimage1 343Już po raz dziesiąty, tradycyjnie w pierwszą niedzielę wakacji, w Sielcu koło Staszowa odbyły się „Szklarki”. Towarzyszył im jedyny na świecie, całodniowy pokaz wytopu szkła na otwartym powietrzu.
Tego dnia do posiadłości właściciela Hut Szkła Gospodarczego Tadeusza Wrześniaka przybyło kilka tysięcy miłośników dobrej zabawy.
Organizatorzy zadbali o mnogość atrakcji podczas jubileuszowej edycji „Szklarek”.

Więcej…

 

Zakończenie roku szkolnego

mimg 336926 czerwca zakończył się rok szkolny 2014/2015. Tym samym w mieście i gminie Staszów to początek wakacji dla 3195 uczniów. Letni wypoczynek rozpoczęło 829 uczniów szkół gimnazjalnych, 1564 szkół podstawowych i 802 przedszkolaków.
Koniec roku szkolnego to czas podsumowań. Burmistrz Staszowa Leszek Kopeć wyróżnił dyplomem okolicznościowym i upominkami uczniów i nauczycieli za szczególne osiągnięcia w minionym roku szkolnym.

Więcej…

 

Zarządzenie Nr 114/2015 Burmistrza Miasta i Gminy Staszów z dnia 1 lipca 2015 roku

 

w sprawie: ogłoszenia trzeciego otwartego konkursu ofert na wykonanie zadań publicznych związanych z realizacją zadań samorządu Gminy Staszów w ramach współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego w 2015 roku

Treść zarządzenia

 

 

Wysokość opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi na terenie Miasta i Gminy Staszów od 1 lipca 2015 r.

 Miesięczna opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi zbieranymi selektywnie na terenie miasta Staszowa wynosi 8,50 zł od jednego mieszkańca.

Miesięczna opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi zbieranymi nieselektywnie  na terenie miasta Staszowa wynosi: 18,00 zł od jednego mieszkańca.

Więcej…

 

Historyczne medale zapaśników ze Staszowa

20150630spotkaniemPierwsze w historii gminy Staszów, medale w zapasach zdobyli zawodnicy "Centrum Staszów". 19 Memoriał Jana Kauca i Olimpijczyków i zarazem I Mistrzostwa Województwa Łódzkiego Młodzików w zapasach w stylu wolnym odbywały się na obiektach sportowych należących do miasta Łódź. Gospodarzem imprezy był klub sportowy Budowlani Łódź. W tym roku impreza odbywała się w formie turnieju jednodniowego, w którym wystartowało ponad 110 zawodników oraz zawodniczek z 10 klubów. Sekcja zapaśnicza stowarzyszenia Centrum Staszów prowadzona przez trenera Wiktora Skrobacza wystawił do walk 5-ciu zawodników. Młodzi zapaśnicy ze Staszowa pokazali się ze znakomitej strony przywożąc z Łodzi 4 medale.

Więcej…

 

Sołtys Wiązownicy Małej wyróżniony w konkursie Sołtys Roku

zjazd03mPodczas XXI Zjazdu Stowarzyszenia Sołtysów Ziemi Kieleckiej w Wąchocku uhonorowano wyróżnieniami najbardziej zasłużonych sołtysów naszego województwa. Bardzo ważnym momentem zjazdu było ogłoszenie wyników konkursu Sołtys Roku w województwie świętokrzyskim. Wręczono wyróżnionym sołtysom cenne nagrody, dyplomy i puchary. Nagrodzono 52 sołtysów z 44 gmin, na 102 wszystkich gmin w województwie świętokrzyskim. Sołtysem Roku w skali całego województwa została Grażyna Wawrzszczak, która osiem lat była sołtysem Zagnańska.
Do tego zacnego grona wyróżnionych dołączył także Edward Gaweł z Wiązownicy Małej, który służbę społeczną jako sołtys pełni już 37 lat. Odbierał on puchar i dyplom z rąk marszałka Adama Jarubasa oraz prezesa Stowarzyszenia Sołtysów Ziemi Kieleckiej Feliksa Januchty. Burmistrz Leszek Kopeć także był obecny podczas tej uroczystości przekazując na ręce zasłużonego sołtysa okolicznościowy upominek życząc dalszej, owocnej pracy na rzecz społeczności wiejskiej. Sołtys Wiązownicy Małej podziękował za wyróżnienie i podkreślił, że jest mu szczególnie miło, że jego długoletnia praca została zauważona przez władze samorządowe, które zgłosiły go do konkursu Sołtys Roku.

Więcej…

 

Sołtysi z Gminy Staszów na Krajowym Turnieju Sołtysów w Wąchocku

soltysi01mJuż po raz XVIII spotkało blisko 40 sołtysek i sołtysów z całej Polski aby stanąć w szranki podczas Krajowego Turnieju Sołtysów w Wąchocku. Gmina Staszów była reprezentowana przez sołtysa Mostek Wojciecha Charygę, sołtysa Sielca Dominika Wesołowskiego i obrońcę tytułu, sołtysa Wiązownicy Kolonii Jacka Piwowarskiego. Przez dwa dni w jedenastu konkurencjach (m.in. zwijanie asfaltu, układnie szachów w alko goglach, skoki przez płot, bieg na orientację, pisanie dyktanda, toczenie kołem) wyłoniono finalistów, którzy powalczyli o cenne nagrody, w tym skuter. Nie brakowało dobrej zabawy i wielu okazji do wymiany doświadczeń. Turniej wygrał Artur Lis z sołectwa Domaszewice w gminie Masłów, natomiast sołtys Sielca Dominik Wesołowski zajął czwarte miejsce, a sołtys Mostek Wojciech Charyga uplasował się piątej pozycji. Gmina Staszów mocno zaakcentowała swoją obecność na turnieju i była jedyną gminą z powiatu staszowskiego, która wystawiła sołtysów do zawodów. Liczymy, że w przyszłym roku zarówno reprezentacja z naszej gminy jak i całego powiatu będzie liczniejsza. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w skutecznym działaniu.

Więcej…

 

Stypendia KORAB do 20 lipca!

korab3

Jak informuje Kapituła Funduszu Stypendialnego Korab, do 20 lipca wydłużony został termin składania wniosków na STYPENDIA NAUKOWE, SPORTOWE I ARTYSTYCZNE DLA UCZNIÓW POWIATU STASZOWSKIEGO .

Wnioski stypendialne Korab na 2015 rok dostępne są na stronie http://stypendiakorab.pl/wnioski-do-pobrania/. Regulamin przyznawania stypendiów na 2015 rok dostępny pod aresem: http://stypendiakorab.pl/regulamin-przyznawania-stypendiow/
W razie wątpliwości maile z zapytaniami prosimy kierować na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub kontakt facebook-owy- https://www.facebook.com/pages/Lokalny-Fundusz-Stypendialny-Korab/581557355213638?ref=hl

Uwaga: Wypełnione komputerowo, wydrukowane i podpisane wnioski należy złożyć osobiście w sekretariacie PSP Nr 3 w Staszowie, ul. Mickiewicza 40, w nieprzekraczalnym terminie do 20 lipca włącznie.

ZAPRASZAMY!!!!

 

 

Jubileusz „Kleksów”

1-016-dsc 9482W piątek, 26 czerwca, odbyło się XX Jubileuszowe Widowisko Taneczne Zespołów Artystycznych „Kleks” podsumowujące działalność artystyczną. Młodzi tancerze nie zawiedli, serwując widowni ponad dwugodzinną ucztę taneczną.
Talent i zaangażowanie młodych wykonawców, wspaniałe kolorowe stroje, niezwykła choreografia i reżyseria Małgorzaty i Jana Szmyrgałów stworzyły zapierające dech w piersiach show, co rusz przerywane gromkimi brawami zachwyconej widowni.

Więcej…

 

„Życie po 60 – tce"

urzadwojewodzkiStaszowskie Stowarzyszenie „Aktywni Razem" otrzymało dofinansowanie na realizację projektu pt: „Życie po 60 – tce" w ramach konkursu ofert ogłoszonego przez Wojewodę Świętokrzyskiego z budżetu wojewody na wspieranie realizacji zadań w obszarze pomocy społecznej w 2015 r.

Projekt jest współfinansowany ze środków Wojewody Świętokrzyskiego i realizowany będzie w okresie od czerwca do listopada 2015 r.

Więcej…

 

Burmistrz w obronie kurozwęckich bizonów

bizony mBurmistrz Staszowa Leszek Kopeć wspiera starania właścicieli stada Bizonów w Kurozwękach. W związku z decyzją Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Kielcach, której skutki uderzają bezpośrednio w interes lokalnej społeczności, włodarz miasta wystosował pismo do Głownego Dyrektora Ochrony Środowiska w Warszawie. Zwraca w nim uwagę, że funkcjonowanie stada bizonów w Kurozwękach wpływa nie tylko na rozwój turystyki w regionie, ale ma również istotny, z punktu widzenia gminy, element ekonomiczny.

Więcej…

 

Para Hawryluk/Janus z pucharem burmistrza

tmNa boisku nad "Zalewem nad Czarną" rozegrano Turniej Siatkówki Plażowej o puchar Burmistrza Staszowa. Młodzi siatkarze, reprezentanci staszowskich gimnazjów rywalizowali o punkty i zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Pierwsze miejsce i zwycięstwo w turnoieju wywalczyła para Kuba Hawryluk/Mateusz Janus, na drugim miejscu uplasowała się para Filip Wysocki/Kacper Niedźwiedzki, a na trzecim Karol Glibowski/Krzysztof Tomasik. Puchar, medale wręczała zwycięzcom zastępca burmistrza Staszowa Ewa Kondek. Organizatorem zawodów był UKS "Gimsport".

Więcej…

 

Najlepszy czas na inwestycje w Gminie Staszów. Konferencja

k02mO możliwościach, szansach i planach na rozwój przedsiębiorczości na terenie Gminy Staszów dyskutowano podczas pierwszej konferencji poświęconej tym zagadnieniom, w Sielcu, koło Staszowa. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele biznesu, samorządowcy, a także eksperci z zakresu finansowania i działalności przedsiębiorstw. - Dziś rozpoczyna się najlepszy czas na inwestowanie w Gminie Staszów – przekonywał burmistrz miasta Leszek Kopeć.

Więcej…

 

Słuchacze staszowskiego Uniwersytetu zakończyli rok akademicki

u2mjpgSłuchacze Uniwersytetu III Wieku w Staszowie już na wakacjach. Przed kilkoma dniami uroczyście podsumowali rok akademicki i nakreślili tematykę przyszłych spotkań. W uroczystościach wzięli udział burmistrz Leszek Kopeć i zastępca burmistrza Ewa Kondek. Uniwersytet III Wieku działa w Staszowie od ośmiu lat, pod egidą Staszowskiego Towarzystwa Kulturalnego. Skupia seniorów, którzy chcą odkrywać nowe kolory w jesieni życia, a szukającym wyzwań pozwala odkrywać nowe umiejętności i rozwijać pasje.

Więcej…

 

"4XB" czyli badminton dobry na wszystko

bmBadminton, zwany często "kometką", to sport, który zdobywa coraz większą rzeszę miłośników. W tym roku OSiR w Staszowie organizuje cykl turniejów badmintona  pod nazwą "4XB". Przed kilkoma dniami rozegrano Letni Turniej. Wzięło w nim udział 46 zawodników, którzy walczyli o kolejne punkty do rankingu. Zawodnikom kibicowali: zastępca burmistrza Staszowa Ewa Kondek oraz dyrektor OSiR Rafał Glegoła, którzy w ramach otwarcia turnieju rozegrali pierwszą lotkę, a także Prezes Świętokrzyskiego Zwiąku Badmintona - Zbigniew Wojciechowski, który podziękował dzieciom i młodzieży za udział w turnieju oraz wszystkim, którzy zorganizowali letnią edycję turnieju.

Więcej…

 

"Ale cyrk" - czyli Kleksy znów w finale

kleks mStaszowskie Zespoły Taneczne „KLEKS" po raz kolejny pokazały, że są w znakomitej formie. Podczas niedawnego 36 Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie nasi reprezentanci stanęli do walki o wejście do finałowego koncertu i Grand Prix. W Koninie wystąpiło podczas festiwalu około 2400 uczestników z 21 krajów.

 

Więcej…

 

Strona 8 z 67

  inwest_2011
baner_eliminacja_wykluczeni
baner_wsparcie
2012POKLbanerdowl

umig

Urząd Miasta i Gminy
w Staszowie

tel.: (015) 864 83 05
fax: (015) 864 83 04
e-mail: biuro@staszow.pl

Straż Miejska
tel.: (015) 864 83 71
straz.miejska@staszow.pl

leszekkopec

Burmistrz
mgr Leszek Kopeć

EwaKondek

Zastępca Burmistrza
dr Ewa Kondek

 

Więcej danych:

monit 2015 04

wisniowa_01m
ystaszow

Szukaj

dyzury_aptek

krew

2015pife

zaszczepwsobiechecszczepien

korab_logo
mania_dzialania_mini

PIS

ebok pgnig

2012POKLsm

Newsletter

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 53 gości