logo KDR staszow pgn-baner

dopalacze banerUWAGA ZMIANA RACHUNKU BANKOWEGO GMINY STASZÓW OD DNIA 01.01.2016 ROKU

NOWY NR RACHUNKU BANKOWEGO: PKO Bank Polski SA 61 1020 2629 0000 9702 0330 0787

 

 

Uczniowie z Gminy Staszów z wizytą w Krakowie

wmW środę 17 czerwca 2015 roku uczniowie klas II i III Publicznej Szkoły Podstawowej w Czajkowie wraz z uczniami klasy III Zespołu Placówek Oświatowych w Koniemłotach uczestniczyli w wycieczce do Krakowa. Uczestnicy szkolnej wycieczki podziwiali wspaniałe zabytki leżące na trakcie królewskim: katedrę na Wawelu i dziedziniec zamkowy.

Więcej…

 

XII miejsce staszowskiej sztafety w finale ogólnopolskim

final mXII miejsce w Polsce wywalczyła sztafeta dziewcząt PSP nr 2 w Staszowie, która reprezentowała województwo świętokrzyskie w Finale Ogólnopolskim w Łodzi. Finał Ogólnopolski w Biegach Rozstawnych - „International Vena Sport Festival" to miejsce gdzie spotykają się najlepsze zespoły z poszczególnych województw w sztafetach 4x100m i szwedzkiej (100m, 200m, 300m, 400m). W zawodach rozegranych w ubiegłą niedzielę, 14 czerwca, wystartowała również zaproszona ekipa z Rosji.

Więcej…

 

OGŁOSZENIE - XI SESJA RADY MIEJSKIEJ W STASZOWIE

 W dniu 25 czerwca 2015 roku (czwartek) o godz. 13:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Staszowie odbędzie się XI SESJA RADY MIEJSKIEJ W STASZOWIE.
Tematem obrad sesji będzie:

Więcej…

 

Znamy już wyniki IX edycji Programu Działaj Lokalnie!

dzialajlokalnieW tym roku na terenie powiatu staszowskiego nastąpi eksplozja aktywności społecznej. Fundacja FARMa - Ośrodek Działaj Lokalnie w Staszowie informuje, że 17 projektów będzie realizowanych dzięki uzyskanemu dofinansowaniu w ramach IX edycji Programu Działaj Lokalnie.
Komisja konkursowa, która obradowała w dniu 15 czerwca w siedzibie Fundacji FARMa, nie miała łatwego zadania. W tym roku na konkurs wpłynęła rekordowa jak do tej pory liczba 39 wniosków. Ostatecznie do dofinansowania wybrano 17 projektów o łącznej wartości 60 000 złotych.
Wszystkie wybrane inicjatywy kryją w sobie ogromny potencjał energii społecznej. Uczestnicy wyzwolą ją podczas organizowania różnych wystaw, warsztatów kulinarnych, zajęć sportowych a także w trakcie budowy miejsc do wspólnych spotkań, odnowy leśnej latarni oraz wielu innych ciekawych inicjatyw.
Lista z wynikami konkursu dostępna jest na stronie dzialaj.fundacjafarma.pl.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Więcej…

 

Pogoń Staszów mistrzem województwa

4mW poniedziałek 15 czerwca na stadionie miejskim w Staszowie rozegrano finał wojewódzki turnieju "Piłkarska Kadra Czeka" w kategorii chłopców (rocznik 2000 i młodsi). O miano najlepszej drużyny i prawo reprezentowania Województwa Świętokrzyskiego w finale ogólnopolskim turnieju rywalizowały 4 zespoły; Gimnazjum Wola Jachowa, Dąb Nagłowice, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 Kazimierza Wielka i Pogoń Staszów.

Więcej…

 

O sukcesach PROW i nowej perspektywie

szkolenie 4mW poniedziałek 15 czerwca w Urzędzie Miasta i Gminy odbyło się szkolenie dla przedstawicieli samorządu, instytucji i stowarzyszeń działających na terenie gminy Staszów. Celem spotkania było podsumowanie dotychczasowych efektów realizacji Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 oraz prezentacja nowych założeń w perspektywie 2014-2020. Organizatorem spotkania był burmistrz Miasta i Gminy Staszów oraz Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich (FAOW).

Więcej…

 

Zaproszenie na I Staszowską Konferencję Rozwoju Przedsiębiorczości

1-loga

Burmistrz Miasta i Gminy Staszów zaprasza na I Staszowską Konferencję Rozwoju Przedsiębiorczości pn. „Najlepszy czas na inwestycje  w Gminie Staszów - promocja Staszowskiego Obszaru Gospodarczego”, która odbędzie się 23 czerwca 2015 roku, godz. 9:30, w Hotelu „Dom z Bali”, w Sielcu k/Staszowa.

Prosimy o potwierdzenie przybycia do 18 czerwca 2015 r., na nr tel.: 15 864 83 90, fax: 15 864 83 04, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Więcej…

 

Olimpiada "Sprawni Razem" w Staszowie

10m

We wtorek 9 czerwca na obiektach sportowych przy Zespole Szkół nr 2 w Staszowie odbyła się Olimpiada Sportowa pod hasłem "Sprawni Razem". Wzięli w niej udział podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej z Połańca, Środowiskowego Domu Samopomocy oraz Koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Staszowie, które jest organizatorem tego wydarzenia wraz z Zespołem Szkół nr 2 w Staszowie. Gościem olimpiady był burmistrz Staszowa Leszek Kopeć.

Więcej…

 

Strategia Miasta i Gminy Staszów

Burmistrz Miasta i Gminy Staszów zawiadamia o podjęciu przez Radę Miejską w Staszowie Uchwały Nr X/77/15 z dnia 29 maja 2015 r. w sprawie przyjęcia Strategii Rozwoju Miasta i Gminy Staszów na lata 2015–2025.

Więcej…

 

Piknik z Biblioteką z bajkami Tuwima

piknik mPrzy staszowskim Ratuszu odbył się dziś "Piknik z Biblioteką" organizowany przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Staszowie. Publiczność obejrzała znakomite występy na żywo w wykonaniu staszowskich przedszkolaków, a zabawę rozpoczeło głośne czytanie bajek Juliana Tuwima. Lokomotywę wraz z dziećmi przeczytali Burmistrz Leszek Kopeć i zastępca Burmistrza Ewa Kondek.

 

Więcej…

 

UCZNIOWIE PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 W STASZOWIE CZTEROKROTNIE NA PODIUM FINAŁÓW WOJEWÓDZKICH W PIŁCE RĘCZNEJ

20150610 133647mOstatnie dwa tygodnie to dla drużyn piłkarzy ręcznych z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Staszowie -dziewcząt i chłopców- to pasmo sukcesów.
W wyniku wcześniejszych meczy eliminacyjnych zarówno dziewczynki jak i chłopcy zakwalifikowali się do finałów w dwóch Ogólnopolskich Turniejach: „Szczypiorniaku na Orlikach:- organizowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, Związek Piłki Ręcznej w Polsce, której sponsorem jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, oraz Finałów Igrzysk Młodzieży Szkolnej Szkolnego Związku Sportowego w Kielcach./
Finały „Szczypiorniaka” odbyły się w Chęcinach w dniach: 09.06.2015 /chłopcy/ i 10.09.2015 /dziewczyny/. W turnieju wzięły udział 84 szkoły. W finale spotkali się zwycięzcy eliminacji powiatowych. Dziewięcioro finalistów dodatkowo podzielono na grupy: A,B,C a zwycięzcy poszczególnych grup stoczyli walkę o kolejność miejsc I, II i III.

Więcej…

 

Życzenia Burmistrza Miasta i Gminy Staszów dla Honorowych Dawców Krwi

hdk2

Z okazji Światowego Dnia Honorowego Dawcy Krwi pragnę podziękować w imieniu wszystkich bezimiennych biorców Waszej krwi oraz własnym, za wrażliwość i bezinteresowne poświęcenie.

To właśnie Wy Honorowi Dawcy Krwi dajecie więcej niż krew – dajecie życie, nadzieję na lepsze jutro i piękniejsze kolejne dni.
Każda kropla Waszej bezcennej krwi była źródłem nadziei i życia dla tych, którzy jej potrzebowali. To dzięki Wam wielu z nich mogło znowu cieszyć się zdrowiem.
Wszystkim Honorowym Dawcom Krwi życzę radości, wielu słonecznych dni i wytrwałości w pielęgnowaniu tak pięknej postawy życiowej.

Burmistrz Miasta i Gminy Staszów
Leszek Kopeć

 

 

Karolina Szeleś z nagrodą na Międzynarodowym Festiwalu

karolina m„Masz osobowość, super dynamicznie, dobrze dopasowany repertuar, po prostu świetnie" - tak jurorzy skomentowali występ staszowianki Karoliny Szeleś, podczas IX Spotkania Mistrzów Muzyki w ramach 13. Międzynarodowego Festiwalu Kultury Dziecięcej PACANÓW – CZECHY, który odbył się w dniach 7-9 czerwca 2015. Karolina wyśpiewała Nagrodę Specjalną!

 

 

Więcej…

 

Fundusze UE dla JST. Zapraszamy na spotkanie

logo-zapytaj o funduszeLokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Sandomierzu zaprasza przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego Gminy Staszów na spotkanie informacyjne „Fundusze Europejskie - nowa perspektywa finansowa na lata 2014-2020". Spotkanie odbędzie się 17 czerwca (środa) od godziny 10. Miejscem spotkania będzie sala konferencyjna UMiG w Staszowie przy ul. Opatowskiej 31. Głównym tematem będzie możliwość realizacji projektów w ramach nowej puli środków unijnych.

 

Więcej…

 

Spotkanie informacyjno-promocyjne

greenvello

Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego - Partner wykonawczy projektu "Trasy Rowerowe w Polsce Wschodniej - promocja" organizuje spotkanie dla przedsiębiorców prowadzących działalność turystyczną w pobliżu Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo, jak również przedstawicieli samorządów lokalnych, organizacji turystycznych, klubów rowerowych oraz inne zainteresowane osoby i podmioty.

Na spotkaniu zostanie omówiony system rekomendacji MPR tj. Miejsc Przyjaznych Rowerzystom wdrażanego w ramach projektu „Trasy rowerowe w Polsce Wschodniej - promocja".

Więcej…

 

Kolejny sukces staszowskich lekkoatletek

strawczyn mTytuł drużynowych Wicemistrzyń Województwa oraz indywidualne Mistrzostwo Województwa w Czwórboju Lekkoatletycznym to kolejne sukcesy, które mogą dopisać do długiej listy osiągnięć młode lekkoatletki ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Staszowie. Finał Wojewódzki w Czwórboju Lekkoatletycznym rozegrano we wtorek 2 czerwca w Strawczynie.

 

Więcej…

 

Od 55 lat w służbie mieszkańcom

wola osowa mW tym roku jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Osowej obchodzi jubileusz 55-lecia swojej działalności. Uroczyste obchody odbyły się w niedzielę 31 maja w Woli Osowej. Wzięli w niej udział przedstawiciele oraz poczty sztandarowe wszystkich jednostek OSP z terenu Gminy Staszów, a także druhowie z Sichowa Małego. Wśród gości byli przedstawiciele samorządu Gminy Staszów: burmistrz Staszowa Leszek Kopeć wraz  zastępcą Ewą Kondek oraz Radni Miejscy. Obecni na uroczystościach byli także: poseł na Sejm RP Romuald Garczewski, Świętokrzyski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach nadbryg. Zbigniew Muszczak, komendant powiatowy PSP w Staszowie st. bryg. Grzegorz Ciepiela, oraz starosta staszowski Michał Skotnicki, wicestarosta Tomasz Fąfara.

Więcej…

 

Mistrzowskich wieści ciąg dalszy

sukcesy mMłodzi staszowscy lekkoatleci przysparzają nam kolejnych powodów do dumy. Informowaliśmy już o sukcesach zawodników ze Szkoły Podstawowej nr 2, ale nie mniejsze osiągnięcia ma na swoim koncie reprezentacja Gimnazjum nr 2, która z Finału Wojewódzkiego w Indywidualnych Zawodach w Lekkiej Atletyce w Kielcach wróciła w znakomitych nastrojach. Nasi lekkoatleci przysporzyli nam wiele radości. "Dwójkę" reprezentowało 13 dziewcząt i 7 chłopców.

Więcej…

 

Noc Bibliotek w Zespole Szkół w Czajkowie

nb mW sobotę, 30 maja 2015 roku Biblioteka Zespołu Szkół – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Papieża Jana Pawła II i Publiczne Gimnazjum w Czajkowie zorganizowały wspólne, nocne czytanie książek. W ten sposób społeczność uczniowska z Czajkowa przystąpiła do pierwszej ogólnopolskiej akcji „Noc Bibliotek". Wieczór rozpoczął się od czytania „Lokomotywy" Juliana Tuwima. Wiersz wspólnie z uczniami czytali między innymi Tomasz Klimek - radny Rady Miejskiej w Staszowie, Maria Swatek - dyrektor szkoły oraz nauczyciele i rodzice

 

Więcej…

 

Staszowska "trójka" z wizytą w Hiszpanii

com mJedenastoosobowa delegacja nauczycieli i uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Hieronima Łaskiego w Staszowie odbyła podróż do Walencji w Hiszpanii. Była to ostatnia wizyta w ramach Programu Comenius pt. "Let's play a game together", w którym staszowska "trójka" bierze udział wraz ze szkołami z Włoch, Turcji i Hiszpanii. Uczniowie zakwaterowani byli u rodzin hiszpańskich, dzięki czemu bardzo dobrze poznali życie i kulturę swoich zagranicznych koleżanek i kolegów oraz ulepszyli swoje umiejętności językowe.

Więcej…

 

Sztafeta "dwójki" najlepsza w województwie

sztafeta mW znakomitym stylu młode biegaczki ze Staszowa wywalczyły Mistrzostwo Województwa Świętokrzyskiego w Finale Wojewódzkim Sztafety Szwedzkiej (100m, 200m, 300m, 400m). Do rywalizacji przystąpiło dziewięć szkół: PSP nr 2 Staszów, PSP 33 Kielce, PSP Oblęgorek, PSP Obrazów, PSP Łopuszno, PSP Oleśnica, PSP Sandomierz, PSP Fałków, PSP Ruda Strawczyńska. Dziewczęta z "dwójki", podopieczne Izabeli Treli, nie dały szans w zawodach rozegranych 20 maja w Strawczynie i pewnie zdobyły I miejsce.

Więcej…

 

Sukces staszowskich zawodników w Grand Prix Czwartków LA

LA mBardzo dobrze spisali się zawodnicy staszowskich szkół w tegorocznej edycji Czwartków Lekkoatletycznych, która zakończyła się w czwartek 28 maja 2015 r. W zawodach brała udział trzynastoosobowa reprezentacja Ośrodka Sportu i Rekreacji w Staszowie. Dzieci od 23 kwietnia pod okiem trenerów i opiekunów: Agnieszki Wawrzkiewicz i Zbigniewa Gajka rywalizowały przez sześć kolejnych czwartków o jak najlepsze miejsca w konkurencjach lekkoatletycznych: biegu na 60m, skoku w dal,  biegu na 300m,  biegu na 600m i 1000m oraz rzucie piłeczką palantową.

Więcej…

 

Strategia Miasta i Gminy przyjęta jednogłośnie

X sesja mW piątek, 29 maja w Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Staszowie odbyła się X Sesja Rady Miejskiej w Staszowie. W porządku obrad znalazło się jedenaście projektów uchwał. Najważniejszym z nich, z punktu widzenia rozwoju gminy było przyjęcie Strategii Rozwoju Gminy na lata 2015-2025. Ponadto radni obradowali nad zmianami w budżecie, zmianą stawek za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz kwestiami nabycia gruntów i zbycia działek w drodze przetargu ustnego.

Więcej…

 

Kolorowy zawrót głowy

P5310553m

Niedzielne popołudnie ostatniego dnia maja, w Staszowie upłynęło pod znakiem obchodów Dnia Dziecka. Piękna, jak zamówiona, pogoda sprzyjała rodzinnej zabawie w plenerze. Tegoroczne obchody skoncentrowały się w parku "Nad Czarną". W programie znalazły się występy artystryczne: Orkiestry Hut Szkła Gospodarczego, Kleks, Klubu Piosenki "Rytm", hiphopowców "Małaska & Golonia" oraz "Emukati". Wręczono także nagrody i wyróżnienia dla uczestników konkursu fotograficznego, poprawnej pisowni oraz zawodów wędkarskich. Na koniec wystąpiła gwiazda - zespół LOKA.

Imprezie towarzyszyły liczne atrakcje dla dzieci i młodzieży, w tym wesołem miasteczko, warsztaty cyrkowe, teatralne, gry, konkursy i zabawy. Tego dnia odbył się także liczący kilkudziesięciu uczestników staszowski "Marsz dla Życia i Rodziny", który dotarł do Parku Nad Czarną spod kościoła Św. Barbary na os. Wschód.

Więcej…

 

Uczcili 25 lat samorządu [FOTO]

20150526konfmZakończyło się sympozjum pt. "Współczesny samorząd terytorialny w perspektywie 25 lat" poświęcone jubileuszowi 25. lecia samorządu terytorialnego. Wzięli w niej udział samorządowcy zaproszeni przez starostę Michała Skotnickiego i burmistrza Leszka Kopcia. Gościem specjalnym był prof. UJK dr hab. Wojciech Saletra. 

Konferencję otworzyła dr Ewa Kondek, następnie głos zabrał burmistrz Leszek Kopeć, który odczytał referat pt. "Rok 2015, rokiem samorządu terytorialnego". Kolejny referat pt. "25 lat samorządu terytorialnego - 25 lat rozwoju lokalnego i regionalnego" wygłosił starosta Michał  Skotnicki. Następnie głos zabrał prof. UJK dr hab. Wojciech Saletra, który przybliżył zebranym historię samorządu terytorialnego, ze szczególnym uwzględnieniem przemian i idei jakie towarzyszyły poszczególnym reformom. Podzielił się także swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi praktyki funkcjonowania nowych demokratycznych struktur lokalnych. 

Więcej…

 

Strona 9 z 67

  inwest_2011
baner_eliminacja_wykluczeni
baner_wsparcie
2012POKLbanerdowl

umig

Urząd Miasta i Gminy
w Staszowie

tel.: (015) 864 83 05
fax: (015) 864 83 04
e-mail: biuro@staszow.pl

Straż Miejska
tel.: (015) 864 83 71
straz.miejska@staszow.pl

leszekkopec

Burmistrz
mgr Leszek Kopeć

EwaKondek

Zastępca Burmistrza
dr Ewa Kondek

 

Więcej danych:

monit 2015 04

wisniowa_01m
ystaszow

Szukaj

dyzury_aptek

krew

2015pife

zaszczepwsobiechecszczepien

korab_logo
mania_dzialania_mini

PIS

ebok pgnig

2012POKLsm

Newsletter

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 65 gości