logo KDR staszow pgn-baner

dopalacze banerUWAGA ZMIANA RACHUNKU BANKOWEGO GMINY STASZÓW OD DNIA 01.01.2016 ROKU

NOWY NR RACHUNKU BANKOWEGO: PKO Bank Polski SA 61 1020 2629 0000 9702 0330 0787

 

 

WYBORY ŁAWNIKÓW

 Rada Miejska w Staszowie informuje, że w terminie do dnia 30.06.2015 roku przyjmuje zgłoszenia kandydatów na ławników na kadencję 2016 – 2019

KARTA ZGŁOSZENIA KANDYDATA NA ŁAWNIKA

Lista osób posiadajacych czynne prawo wyborcze zgłaszajacych kandydata na ławnika na kadencje 2016-2019

OŚWIADCZENIE KANDYDATA NA ŁAWNIKA (postepowania o przestepstwo scigane z oskarzenia publicznego lub przestepstwo skarbowe)

OŚWIADCZENIE KANDYDATA NA ŁAWNIKA (władza rodzicielska)

ZAŚWIADCZENIE LEKARSKIE O STANIE ZDROWIA KANDYDATA NA ŁAWNIKA

 

 

Niecodzienna informacja z Kurozwęk

20150526bizoniatkoW hodowli Bizonów Amerykańskich w Kurozwękach wydarzył się niecodzienny przypadek, narodziły się bizonie bliźnięta.Najczęściej w takiej sytuacji matka (krowa) wybiera silniejszego potomka i tym się opiekuje, a słabszego porzuca. Tym razem dzięki czujności opiekunów stada udało się (sierotkę) noworodka odseparować od stada i otoczyć troskliwa opieką. Czuje się dobrze, smakuje mu kozie mleko i już zaczyna opiekunów traktować jak mamę. Trzymajmy kciuki aby udało się go odchować - ma szanse być pierwszym oswojonym bizonem w Polsce.

Więcej informacji o hodowli Bizonów Amerykańskich: http://bizony.com/pl/wycieczkiatrakcje/safari-bizon

 

Pomóżmy wygrać boisko!

20150525Staszowska "Jedynka" bierze udział w w konkursie "KOLOROWE BOISKA - CZYLI SZKOLNA PIERWSZA LIGA". Nagrodą główną jest budowa lub modernizacja boiska wielofunkcyjnego o syntetycznej nawierzchni z elementami reklamowymi identyfikującymi Fundatora konkursu oraz wykonawcę boiska o wymiarach brutto 22m x 44m, wyposażonego w 2 zestawy koszy do koszykówki (jedno boisko), 2 bramki 3m x 2m do piłki ręcznej, słupki i siatka do piłki siatkowej, ogrodzenie w systemie lekkim (piłkochwyt) po obwodzie boiska, linie boiska do piłki ręcznej, siatkowej oraz pola rozgrywkowe pod koszami. Organizator, po zakończeniu prac, zorganizuje przy współpracy z dyrektorem zwycięskiej szkoły oficjalne otwarcie boiska. Za zajęcie kolejnych miejsc przyznane zostaną następujące nagrody rzeczowe.

Konkurs polega na przygotowaniu przez uczniów szkoły podstawowej pracy konkursowej w postaci filmu, tzw. lipdub, będącego ilustracją hasła „Kolory inspirują!". Film konkursowy w formie Lipdub, można zobaczyć na: http://koloroweboiska.pl/profil/157.

[GŁOSOWANIE]

Więcej…

 

Konferencja w auli ZS w Staszowie

konferencja w ZSW piątek 22 maja, w auli Zespołu Szkół im. St. Staszica odbyło się seminarium warsztatowe poświęcone idei partnerstwa z udziałem Jednostek Samorządu Terytorialnego na rzecz wspomagania szkół i placówek oświatowych. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych ze starostą Michałem Skotnickim i burmistrzem Staszowa Leszkiem Kopciem na czele, Świętokrzyski Kurator Oświaty Małgorzata Muzoł oraz nauczyciele i przedstawiciele szkół i placówek oświatowych z terenu powiatu staszowskiego.

 

 

 

Więcej…

 

Centrum @ktywności Cyfrowej zaprasza

20150525rehabilitantsm

Więcej…

 

TARGI PRACY

targi pracy zajawka

 

Aktywizacja w Ośrodku Pomocy Społecznej w Staszowie

m1-warsztaty 005

Ośrodek Pomocy Społecznej w Staszowie od stycznia 2015 r. realizuje Projekt pt: „Aktywizacja społeczno - zawodowa osób korzystających z pomocy społecznej, z terenu miasta i gminy Staszów”. Projekt potrwa do 31 sierpnia br. Uczestniczki projektu to kobiety w wieku aktywności zawodowej, zagrożone wykluczeniem społecznym z powodu bezrobocia i trudności w podjęciu zatrudnienia, korzystające z pomocy Ośrodka.

 

Więcej…

 

I Konferencja Senioralna w Staszowie

konferencja mO zagrożeniach, dobrym zdrowiu i wielu innych ważnych sprawach rozmawiano podczas I Konferencji Senioralnej w Staszowie. Konferencja odbyła się w sobotę 16 maja, a jej inicjatorem była Poseł Renata Janik oraz burmistrz Staszowa Leszek Kopeć. Choć spotkanie było adresowane do osób starszych to poruszana tematyka nie dotyczyła tylko i wyłącznie seniorów. Udział w spotkaniu mógł wziąć każdy chętny. Uczestnicy zgodnie podkreślali, że na to spotkanie warto było przyjść.

Więcej…

 

XXI Sportowy Turniej Miast i Gmin 2015

krajowa federacja sportuW dniach 26 maja - 1 czerwca odbędzie się XXI edycja Sportowego Turnieju Miast i Gmin - STMiG 2015. To największa impreza sportu masowego w Polsce rozgrywana w ramach VII Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich. Gmina Staszów również włączy się w organizację imprez spotowych. Zapraszamy do zapoznania się z kalendarzem imprez sportowych, które zorganizujemy na terenie gminy w ramach turnieju.

 

 

Więcej…

 

Trzy medale Mateusza Cecelona na Mistrzostwach Polski Juniorów

mateusz cecelon mW dniach 15-17 maja w Kozienicach odbyły się Mistrzostwa Polski juniorów w Lekkiej Atletyce Osób Niepełnosprawnych. W zawodach tych, wziął udział zawodnik klubu LZS SIGMA Staszów – Mateusz Cecelon. Młody staszowianin wystartował w trzech konkurencjach i w każdej z nich zajął miejsce na podium zdobywając medal.

 

 

Więcej…

 

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Finał Powiatowy

konkurs mW dniach 14 i 15 maja w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Czajkowie odbył się Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym na szczeblu powiatowym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum. W rywalizacji udział brali uczniowie z dziewięciu szkół podstawowych z terenu powiatu staszowskiego i siedmiu gimnazjów. Nadzór nad prawidłowym przebiegiem turnieju sprawowali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Staszowie.

Więcej…

 

Koncert Piosenki Francuskiej w SOK

piosenka francuska w SOK mStaszowski Ośrodek Kultury zaprasza w piątek 22 maja, na wieczór artystyczny podsumowujący "XXI Festiwal Kultury Szkół" i "Przedszkoliadę". Główną atrakcją imprezy koncert piosenki francuskiej "YAGA w repertuarze Juliette Greco" w wykonaniu Jadwigi Kowalik-Zbiegieł. W programie również wręczenie dyplomów dla placówek oświatowych biorących udział w XXI FKS i Przedszkoliadzie 2015 oraz rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na plakat promujący dowolny spektakl teatralny. Zapraszamy od godziny 17. Wstęp wolny!

 

 

Będą nowe place zabaw na terenie gminy Staszów

umowa plac zabaw mNa terenie gminy Staszów powstaną nowe place zabaw. W sumie będzie ich sześć. Gmina Staszów pozyskała na ten cel dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Przetargi na realizację większości zadań zostały rozstrzygnięte, a umowy z wykonawcami podpisane. W ciągu najbliższych tygodni place zabaw powstaną w Czajkowie Południowym, Łukawicy, Smerdynie, Wiśniowej oraz w Wiązownicy Kolonii. W Woli Wiśniowskiej ekipy budowlane wykonają zagospodarowanie terenu wokół boisk. Plac zabaw powstanie również wkrótce w Stefanówku.

Więcej…

 

Co nowego na placach budowy. Ekipy nie próżnują

strefa mTrwa budowa strefy inwestycyjnej "A" w Grzybowie. W Woli Osowej i Wólce Żabnej brygady montują ponad 80 przydomowych oczyszczalni ścieków. Na finiszu prac jest budowa parkingu przy ulicy Mickiewicza, a na plac budowy weszli przed kilkoma dniami wykonawcy przebudowy i odbudowy odcinków dróg w Kurozwękach i odcinka Wiązownica Duża - Granicznik realizowanych w ramach tzw "powodziówek" i "schetynówek". Lada moment rozpoczną się prace przy budowie placów zabaw na terenie gminy. Zapraszamy do obejrzenia małej galerii zdjęć

Więcej…

 

Mistrzowska lekcja z uczniami w Kurozwękach

9mKilka dni temu uczniowie Szkoły Podstawowej w Kurozwękach skorzystali z dość nietypowej lekcji. O swoich pasjach, codziennej pracy i sukcesach opowiedział im Ireneusz Kapusta - Mistrz Polski i Mistrz Europy w mikście, w Łucznictwie Osób Niepełnosprawnych. Irka na spotkanie zaprosili uczniowie klas IV-VI a poprowadziła je pani Weronika Orzechowska. Uczniowie już na wstępie prost "zasypali" swojego gościa lawiną pytań. Nie wszystkie z nich dotyczyły sportu. Młodzież była ogromnie ciekawa tego, czym jest łucznictwo sportowe i jak to jest występować w reprezentacyjnej, biało-czerwonej koszulce.

Więcej…

 

Pomoc dla Karoliny Juszczyk

20150514juszczyk

Karolina ma 23 lata. Od 1,5 roku zmaga się z nowotworem - Chłoniakiem Hodgkina. Po kilku cyklach ostrej chemioterapii choroba ustąpiła, jednak nie na długo. Karolina obecnie przygotowywana jest do przeprowadzenia przeszczepu, który zwiększy prawdopodobieństwo jej całkowitego wyleczenia. "Aby utrzymać mnie w remisji do czasu przeszczepu, potrzebuję bardzo drogiego, nierefundowanego leku. Sama nie jestem w stanie zebrać tak ogromnej kwoty, więc zwracam się do Was z ogromną prośbą o pomoc. Za otrzymane wsparcie i pomoc serdecznie dziękuję".

Więcej…

 

Sławomir Holland w Staszowskim Ośrodku Kultury

slawomir hollandJuż w najbliższy piątek, 15 maja, na scenie Staszowskiego Ośrodka Kultury wystąpi wyjątkowy aktor - Sławomir Holland. Jego "Nic nowego pod słońcem" to mozaika utworów wybitnych poetów dwudziestolecia międzywojennego: Tuwima, Leśmiana, Słonimskiego, Jurandota, Kanitza, Hemara, Gałczyńskiego. Sławomir Holland jest ich jedynym wykonawcą, co pozwala mu zaprezentować pełnię aktorskich umiejętności, ponieważ jednego wieczora wciela się w wiele postaci. Prowadzi także błyskotliwą konferansjerkę łączącą zróżnicowane tematycznie utwory w przemyślaną całość, której motto zaczerpnięte z Księgi Koheleta brzmi: „Nic nowego pod słońcem". Początek tego wyjątkowego spotkania o godzinie 18. Bilety do nabycia w Staszowskim Ośrodku Kultury w cenie: 20 zł – w przedsprzedaży i 30 zł – w dniu spektaklu. Serdecznie zapraszamy.

Więcej…

 

Centrum @ktywności Cyfrowej otwarte !

otwarcie cac mW piątek, 8 maja, oficjalnie otwarto Centrum @ktywności Cyfrowej w Staszowie w ramach Latarni Polski Cyfrowej. To jedyne takie miejsce w województwie i jedno z trzech w całym kraju. Zadaniem Centrum jest nie tylko przybliżenie seniorom i pokoleniu 50+ cyfrowego świata i pomoc w wykorzystaniu jego zasobów do indywidualnych potrzeb, ale także stworzenie miejsca, gdzie organizacje pozarządowe mogłyby korzystać z możliwości komunikacyjnych jakie daje Centrum.

Więcej…

 

Zaszczep dziecko przeciw meningokokom. Gmina sfinansuje szczepionkę

Leszek Kopec mUprzejmie informujemy, że na terenie gminy Staszów realizowane są świadczenia zdrowotne w zakresie szczepień ochronnych przeciwko meningokokom, dla dzieci urodzonych w 2013 roku. Program szczepień ochronnych dzieli się na dwie części: obowiązkową i zalecaną. Szczepienia obowiązkowe są w całości finansowane z budżetu państwa i bezpłatne dla rodziców. Koszty zakupu szczepionek zalecanych ponoszą rodzice lub prawni opiekunowie dzieci. Polski Program Szczepień Ochronnych na rok 2015, oprócz szczepień obowiązkowych, zaleca szczepienie dzieci powyżej 12-miesiąca życia przeciw czterem grupom meningokoków: A, C, W135 oraz Y.

Więcej…

 

Dni Otwarte Funduszy Europejskich w ZGOK

4mW siedzibie Zakładu Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Rzędowie odbył się Dzień Otwarty Funduszy Europejskich. Gościem imprezy był burmistrz Leszek Kopeć. Młodzież i dzieci, które tego dnia przyjechały do ZGOK-u w Rzędowie miały okazję nie tylko uczestniczyć w licznych zabawach i konkursach przygotowanych przez organizatorów ale również mieli możliwość przyjrzenia się z bliska pracy zakładu i tego co dzieje się z odpadami, które trafiają na teren kompleksu. Wśród zaproszonych gości był burmistrz Staszowa Leszek Kopeć i wójt Gminy Tuczępy Marek Kaczmarek, a także włodarze i przedstawiciele innych gmin będących udziałowcami ZGOK-u.

 

 

Więcej…

 

W poniedziałek startuje "Przedszkoliada 2015".

przedszkoliada zapowiedzJuż godziny dzielą nas od kolejnej edycji "Przedszkoliady". Wszystkich, którzy chcą obejrzeć na żywo sceniczne popisy najmłoodszych zaprasza Staszowski Ośrodek Kultury - organizator imprezy. W dniach 11 - 13 maja odbędą się trzy konbcerty podczas, których, na scenie wystąpi kilkuset młodych aktorów z dziewiętnastu grup. W czasie trwania imprezy będzie można obejrzeń nie tylko znakomitą grę aktorską, ale również piękne charakteryzacje. Wśród uczestników będą przedszkolaki ze Staszowa, Czajkowa, Koniemłótów, Kurozwęk, Mostek, Smerdyny, Wiązownicy Dużej, Wiśniowej a także z Bogorii, Oleśnicy, Połańca i Sichowa Dużego. Wstęp wolny. Początek od 9.30. Program imprezy przedstawiamy poniżej.

Więcej…

 

Oddaj pożyczoną książkę, nie zapłacisz kary

biblioteka staszowBiblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Staszowie ogłosiła amnestię dla czytelników, którzy z różnych względów nie oddali wypożyczonych książek na czas. Tylko w maju każda osoba, która przyniesie książkę zostanie zwolniona z kary za jej przetrzymywanie. Amnestia dotyczy wszystkich czytelników, którzy na czas nie zwrócili pożyczonej książki, niezzależnie od tego jak długo ją przetrzymywali. Co jeśli wypożyczona przez nas pozycja została zagubiona lub uległa zniszczeniu? Po uzgodnieniu z bibliotekarzemn można ofiarować w zamian inną wartościową pozycję z własnego księgozbioru.

 

Informacja dla rolników

Burmistrz Miasta i Gminy Staszów informuje, że w dniach 16 marca - 22 maja 2015 roku, w Urzędzie Miasta i Gminy w Staszowie udzielane są bezpłatne porady w zakresie wypełniania wniosków o przyznanie płatności obszarowych dla rolników na 2015 rok. Pomoc będzie udzielana w środy i czwartki w godz. 9.00 - 12.00 w sali 10 (sala konferencyjna).

Serdecznie zapraszamy.

 

Spotkanie autorskie w staszowskiej bibliotece

grzegorczyk spotkanie m

Więcej…

 

Dzień Godności w Staszowie

2mWe wtorek 5 maja, w Staszowie, odbyły się uroczystości z okazji "Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną". Święto obchodzone w Staszowie jest związane z Ogólnopolskimi obchodami „Dnia godności..." a także europejskimi obchodami Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. W dorocznym, kolorowym marszu ulicami miasta przeszło kilkaset osób.

 

Więcej…

 

Strona 10 z 67

  inwest_2011
baner_eliminacja_wykluczeni
baner_wsparcie
2012POKLbanerdowl

umig

Urząd Miasta i Gminy
w Staszowie

tel.: (015) 864 83 05
fax: (015) 864 83 04
e-mail: biuro@staszow.pl

Straż Miejska
tel.: (015) 864 83 71
straz.miejska@staszow.pl

leszekkopec

Burmistrz
mgr Leszek Kopeć

EwaKondek

Zastępca Burmistrza
dr Ewa Kondek

 

Więcej danych:

monit 2015 04

wisniowa_01m
ystaszow

Szukaj

dyzury_aptek

krew

2015pife

zaszczepwsobiechecszczepien

korab_logo
mania_dzialania_mini

PIS

ebok pgnig

2012POKLsm

Newsletter

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 49 gości