logo KDR staszow pgn-baner

dopalacze banerUWAGA ZMIANA RACHUNKU BANKOWEGO GMINY STASZÓW OD DNIA 01.01.2016 ROKU

NOWY NR RACHUNKU BANKOWEGO: PKO Bank Polski SA 61 1020 2629 0000 9702 0330 0787

 

 

Harmonogram odbioru odpadów komunalnych w 2016 r.

Gmina Staszów informuję, że od 1 stycznia 2016 roku Firma „EKOM” Maciejczyk Sp.J. ul. Zakładowa 29, 26-052 Nowiny tel./fax 41 386-20-60, 502 477 756,
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. będzie świadczyła na terenie Gminy Staszów usługę odbioru i transportu odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych, natomiast miejscem zagospodarowania zebranych odpadów komunalnych jest Regionalna Instalacja do Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Rzędowie.

Więcej…

 

Harmonogram na 2016 r. dla honorowych dawców krwi

Urząd Miasta i Gminy w Staszowie informuje, że w ramach akcji pobierania krwi, w roku 2016, do Staszowa przyjeżdżać będzie specjalistyczny ambulans (autokar), który stacjonował będzie w wyznaczone dni (w godzinach od 9:00 do 12:00) na prarkingu przed budynkiem Ratusza.
Harmonogram: 11 i 25 styczeń; 8 i 22 luty; 14 i 21 marzec; 4 i 18 kwiecień; 2, 16 i 30 maj; 6 i 20 czerwiec; 11 i 25 lipiec; 8 i 22 sierpień; 5 i 26 wrzesień; 10 i 24 październik; 7 i 21 listopad; 5 i 19 grudzień.

 

Wigilijne spotkanie w C@C

1-1-IMG 2502Słuchacze i uczestnicy zajęć organizowanych przez Centrum @ktywności Cyfrowej w Staszowie spotkali się na wspólnej wigilii. Gościem świątecznego spotkania był Burmistrz Miasta i Gminy Staszów LeszekKopeć. Spotkanie rozpoczęto od połamania się opłatkiem oraz złożenia życzeń.

Więcej…

 

Kampania "Każdy adres jest ważny"

IMG 0451Dane adresowe mają znaczący wpływ na wiele aspektów naszego życia. Mimo, że nie zastanawiamy się nad tym, to bez dostępu do takich informacji mielibyśmy olbrzymie problemy z codziennym funkcjonowaniem. Urząd Miasta i Gminy w Staszowie dobrze wywiązuje się z obowiązków nałożonych przez ustawowdawcę i poprawnie prowadzi elektroniczny rejestr adresowy. Magistrat włączył się również do akcji "Każdy adres jest ważny", realizowanej przez Główny Urząd Geodezji i Kartografii.

Więcej…

 

Piękna choinka w Bibliotece

PC189575Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Staszowie samodzielnie wykonali ozdoby świąteczne i udekorowali nimi choinkę w bibliotece mieszczącej się w Ratuszu. Aby święta miały wyjątkowy i niepowtarzalny charakter należy zadbać o kilka atrybutów. Jednym z nich jest ubieranie choinki. To jeden z najpiękniejszych zwyczajów świątecznych, który dzieciom dostarcza wiele radości i dobrej zabawy.Więcej…

 

Obwieszczenie Burmistrza Miasta i Gminy Staszóww sprawie konsultacji społecznych dotyczących projektu „Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Miasta i Gminy Staszów”

 Stosownie do art. 39 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2013 r., poz. 1235, t.j. ze zm.) podaję do publicznej wiadomości informację o przystąpieniu do opracowania „Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Miasta i Gminy Staszów”.
Realizacja zadań wyznaczonych w Planie nie spowoduje znaczącego oddziaływania na środowisko, w związku z czym postanowiono o odstąpieniu od przeprowadzenia strategicznej oceny oddziaływania na środowisko, co zostało uzgodnione z Regionalnym Dyrektorem Ochrony Środowiska w Kielcach (pismo znak: WPN-II.410.200.2015.ELO z dnia 9 grudnia 2015 r.). Ponadto uzyskano również opinię znak: SEV.9022.5.156.2015 z dnia 3 grudnia 2015 r. Świętokrzyskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego, który uznał, że nie jest wymagane przeprowadzenia strategicznej oceny oddziaływania na środowisko.

Więcej…

 

Najpiękniejsza choinka jest w Staszowie !

DSC 0338W niedzielę, 20 grudnia, mieszkańcy Staszowa udekorowali pięknymi ozdobami, jedną z choinek rosnących przy Ratuszu. W pięknym słońcu i przy dźwiękach kolęd kilkaset osób wzięło udział w akcji ubierania bożonarodzeniowego drzewka. Wśród uczestników nie zabrakło przedstawicieli Miasta i Gminy Staszów w osobach burmistrza Leszka Kopcia oraz zastępcy burmistrza Ewy Kondek.

 

Więcej…

 

O zdrowiu w staszowskim magistracie

k8O tym czy warto się szczepić i jakie zagrożenia płyną z braku profilaktyki szczepień, a także o roli, jaką samorządy lokalne mogą odegrać w procesie profilaktyki i edukacji zdrowotnej rozmawiano w piątek 18 grudnia w Urzędzie Miasta i Gminy w Staszowie. Okazją do rozmów o zdrowiu stała się konferencja p.n.:"Rola Jednostek Samorządów Terytorialnych w poprawie dostępności do szczepień ochronnych".

Więcej…

 

Ogłoszenie: XVIII Sesja Rady Miejskiej w Staszowie

W dniu 30 grudnia 2015 roku (środa) o godz. 10:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Staszowie odbędzie się XVIII SESJA RADY MIEJSKIEJ W STASZOWIE.

Więcej…

 

„Szlachetna Paczka" trafiła do rodziny

DSC 9924Pracownicy Urzędu Miasta i Gminy aktywnie włączyli się w akcję pomocy potrzebującym – „Szlachetna Paczka". W ramach koleżeńskiej zbiórki pieniędzy pracownicy magistratu przygotowali paczki dla jednej z rodzin z terenu Gminy Staszów. Znalazły się w nich wskazane przez rodzinę potrzebne rzeczy, między innymi odzież dla dzieci, buty, artykuły chemiczne, środki czystości oraz słodycze. Paczka, którą w imieniu pracowników urzędu przekazał burmistrz Leszek Kopeć, trafi do potrzebującej rodziny przed świętami Bożego Narodzenia.

 

Więcej…

 

Lekkoatletyczne zmagania szkół w hali OSiR

IMG 3910We wtorek, 15 grudnia, w hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Staszowie odbył się trzeci event międzyszkolny w ramach programu Kids Athletics „Lekkoatletyka dla Każdego". Program finansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystki pod patronatem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Do startu w zawodach stanęły najlepsze klasy I-III z czterech szkół podstawowych z Gminy Staszów: PSP nr 1, PSP nr 2, PSP nr 3 oraz PSP Kurozwęki. Reprezentacje poszczególnych szkół zostały wyłonione na podstawie eliminacji szkolnych. Łącznie w zawodach sportowych wzięło udział 156 uczniów.

Więcej…

 

Przedszkolaki pożegnały "Panią Jesień"

IMG 5988Jesień to kolorowa i wyjątkowa pora roku, która obfitowała w ciekawe wydarzenia w przedszkolu nr 4 im. Tadeusza Kościuszki w Staszowie. Ważnym wydarzeniem, które zgromadziło liczną publiczność była uroczystość pt. „Pożegnanie jesieni". Na widowni zasiedli rodzice, dyrekcja przedszkola, nauczyciele oraz zaproszeni goście.

 

Więcej…

 

Uśmiech dziecka - bezcenny

20151216usmiech

 

10 lat eksperymentów twórczych Fundacji FARMa

DSC 0434m„Ja wiem, że w każdej miejscowości znajdą się tacy młodzi ludzie jak my" - powiedział 17-letni Darek Maj, który zaledwie kilka miesięcy angażuje się w działania w swojej wsi Grzybów. Razem z grupą znajomych i sołtysa oraz przy wsparciu Fundacji FARMa zbudowali boisko do piłki plażowej. Za te proste i wzruszające słowa dostał gorącą owację od gości podczas uroczystości 10. urodzin Fundacji Aktywizacji i Rozwoju Młodzieży FARMa. Ludzi podobnych do Darka – choć w większości starszych - na urodzinach było ponad 120 osób.

Więcej…

 

MONITOR STASZOWSKI 2015/04

 monit 2015 04

„Monitor Staszowski" dostępny do pobrania

Zachęcamy do lektury

Redakcja

 

Więcej…

 

Wolontariusze zapraszają do Szlachetnej Paczki

szlachetna paczka logo

 

Dwadzieścia rodzin z terenu gminy Staszów czeka na pomoc w ramach akcji "Szlachetna Paczka". Wolontariusze ze Staszowa zachęcają mieszkańców Miasta i Gminy do dzielenia się dobrem.

 

 

Więcej…

 

Ogłoszenie: XVII Sesja Rady Miejskiej

W dniu 17 grudnia 2015 roku (czwartek) o godz. 10:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Staszowie odbędzie się XVII SESJA RADY MIEJSKIEJ W STASZOWIE.

Więcej…

 

Niepełnosprawni sprawni sportowo

 

PC080039mWe wtorek 8 grudnia w Powiatowym Centrum Sportowym w Staszowie odbyło się podsumowanie projektu „Niepełnosprawni sprawni sportowo”. Aktywizacja i integracja osób niepełnosprawnych poprzez sport 2015”.

W projekcie uczestniczyło 50 osób z orzeczonymi niepełnosprawnościami, które od miesiąca kwietnia korzystały z zajęć rehabilitacyjno-sportowych. Projekt realizowany był w Powiatowym Centrum Sportowym w Staszowie przez Stowarzyszenie „Centrum” Sport i Rekreacja we współpracy ze Stowarzyszeniem „Forum Młodego Ostrowca”. Gratulacje uczestnikom złożyli burmistrz Leszek Kopeć i wicestarosta Tomasz Fąfara. Prezes stowarzyszenia „Forum Młodego Ostrowca” Paweł Celebański poinformował, że liczy na kontynuację projektów i ma nadzieję że w kolejnym roku będzie mogło w nim uczestniczyć 100 osób. Instruktorzy prowadzący zajęcia otrzymali podziękowania, a uczestnicy projektu otrzymali pamiątkowe medale. Przyjemną uroczystość zwieńczył słodki poczęstunek.

Więcej…

 

Kurozwęki w konkursie na HIT turystyczny województwa

zespol palacowy 1Zespół Pałacowy w Kurozwękach walczy o miano hitu turystycznego Województwa Świetokrzyskiego w prestżowym konkursie Polskiej Organizacji Turystycznej. Głosowanie trwa do wtorku 15 grudnia.

 

 

Więcej…

 

KONSULTACJE SPOŁECZNE

Burmistrz Miasta i Gminy Staszów zaprasza na konsultacje społeczne dotyczące opracowania Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta i Gminy Staszów.

 • Spotkanie dla przedsiębiorców - 7 grudnia 2015 r., (poniedziałek), o godz. 16:00, sala konferencyjna Urzędu Miasta i Gminy w Staszowie, ul. Opatowska 31. W spotkaniu konsultacyjnym weźmie udział Grzegorz Orawiec - Dyrektor Departamentu Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.
  • Spotkanie dla mieszkańców i organizacji pozarządowych - 9 grudnia 2015 r., (środa), godz. 16:30, sala konferencyjna Urzędu Miasta i Gminy w Staszowie, ul. Opatowska 31.
 • Więcej…

   

  Staszowska "Trójka" wysoko w Małej Lidze Piłki Ręcznej

  l4Drużyna staszowskiej "trójki" zajęła czwarte miejsce w kategorii szkół podstawowych w XII edycji turnieju Mała Liga Piłki Ręcznej. Finały tego największego turnieju piłki ręcznej dla młodzieży rozegrano 2 grudnia w hali Centrum Sportu Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach.

   

   

  Więcej…

   

  W świątecznym nastroju

   11 grudnia (piątek) o godzinie 18:00, Staszowski Ośrodek Kultury zaprasza na wieczór „W świątecznym nastroju”. Bilety: 30 zł w przesprzedaży, 40 zł w dniu koncertu.

  W programie:

  • - Wernisaż wystawy malarstwa Tomasza Bachanka
  • - Kiermasz ozdób świątecznych
  • - Koncert zespołu Raz, Dwa, Trzy

  ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA

   

   

  IV Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej Mężczyzn

  6 grudnia 2015 r., o godz. 9:00 w Hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Staszowie (ul. Mickiewicza 40) oddzie się IV Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej Mężczyzn o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Staszów. Do rywalizacji staną zespoły z dwóch powiatów - staszowskiego i buskiego, którzy uczestniczą w rozgrywkach Regionalnej Ligi Piłki Siatkowej.

   

  Marsz Nordic Walking w poszukiwaniu św. Mikołaja

  Klub Sportowy „Korab" oraz OSiR w Staszowie zapraszają wszystkich sympatyków Nordic Walking na II Marsz Nordic Walking w poszukiwaniu św. Mikołaja, który odbędzie się w sobotę 5 grudnia. Marsz rozpocznie się o godzinie 14:00. na terenie Parku im. Adama Bienia, a zakończy przy altanie grilowej obok Orlika spotkaniem ze św. Mikołajem.

  Więcej…

   

  Zarządzenie Burmistrza Miasta i Gminy w Staszowie

  Zarządzenie nr 235/2015 Burmistrza Miasta i Gminy Staszów z dnia 25 listopada 2015 roku w sprawie ustalenia dnia wolnego od pracy dla Urzędu Miasta i Gminy w Staszowie. Pełna treść zarządzenia

   

  Strona 2 z 67

    inwest_2011
  baner_eliminacja_wykluczeni
  baner_wsparcie
  2012POKLbanerdowl

  umig

  Urząd Miasta i Gminy
  w Staszowie

  tel.: (015) 864 83 05
  fax: (015) 864 83 04
  e-mail: biuro@staszow.pl

  Straż Miejska
  tel.: (015) 864 83 71
  straz.miejska@staszow.pl

  leszekkopec

  Burmistrz
  mgr Leszek Kopeć

  EwaKondek

  Zastępca Burmistrza
  dr Ewa Kondek

   

  Więcej danych:

  monit 2015 04

  wisniowa_01m
  ystaszow

  Szukaj

  dyzury_aptek

  krew

  2015pife

  zaszczepwsobiechecszczepien

  korab_logo
  mania_dzialania_mini

  PIS

  ebok pgnig

  2012POKLsm

  Newsletter

  Enter your email address:

  Delivered by FeedBurner

  Gościmy

  Naszą witrynę przegląda teraz 52 gości