logo KDR staszow pgn-baner

dopalacze banerUWAGA ZMIANA RACHUNKU BANKOWEGO GMINY STASZÓW OD DNIA 01.01.2016 ROKU

NOWY NR RACHUNKU BANKOWEGO: PKO Bank Polski SA 61 1020 2629 0000 9702 0330 0787

 

 

Czynią dobro od dwóch dekad

DSC 7687W piątek 27 listopada świętowano 20-lecie funkcjonowania Staszowskiego Koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym i 15-lecia Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Staszowie. W uroczystościach wzięli udział burmistrz Staszowa Leszek Kopeć i zastępca burmistrza Ewa Kondek.

 

Więcej…

 

Staszowskie Kleksy wyróżnione i nagrodzone

DSC 0149Reprezentujące Gminę Staszów Zespoły Taneczne „Kleks" zdobyły kolejne wyróżnienia i nagrody na festiwalach tanecznych. W sobotę, 21 listopada w Zagnańsku odbył się I Ogólnopolski Festiwal Zespołów Tanecznych o Grand Prix Wójta Gminy Zagnańsk. Oceny zespołom tanecznym wystawiało jury w składzie Piotr Galiński juror programu „Dancing With The Stars" oraz Małgorzata Szulc - sędzia międzynarodowy m.in. Polskiej Federacji Tańca oraz Maciej Zakliczyński, główny choreograf show „Dancing With The Stars".

Więcej…

 

Wyróżnienie dla Gminy Staszów

szs 7Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy podsumował wyniki współzawodnictwa sportowego szkół z terenu województwa świętokrzyskiego. Szkoła Podstawowa Nr 2 im. I.J.Paderewskiego w Staszowie oraz Gimnazjum nr 2 w Staszowie zznalazły się w czołówce klasyfikacji wojewódzkiej. Gmina Staszów otrzymała wyróżnienie za zasługi dla rozwoju sportu dzieci i młodzieży szkolnej.

 

 

Więcej…

 

Staszowska „trójka" z pucharem burmistrza

turniej mWe wtorek w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Staszowie rozegrano Turniej Piłki Nożnej chłopców o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Staszów. O główne trofeum zawodów walczyło sześć drużyn, reprezentujących Szkoły Podstawowej nr 1, nr 2, nr 3 w Staszowie oraz placówki szkolne z Mostek, Koniemłotów i Kurozwęk.

 

 

Więcej…

 

Wspaniały jubileusz

dsc 682121 listopada Szkoła Podstwowa w Koniemłotach obchodziła jubileusz 200 lat działalności. Najstarsze zapiski mówiące o powstaniu szkoły pochodzą z ksiąg parafialnych. Pierwsza wzmianka z roku 1844 i dotyczy księżnej Izabelli z Czartoryskich Lubomirskiej, która w 1815 roku nakazała jej utworzenie. Według posiadanych informacji historycznych szkoła w Koniemłotach jest najstarszą w powiecie staszowskim.

Więcej…

 

Dzień Pracownika Socjalnego

adsc 639220 listopada, pracownicy staszowskiego Ośrodka Pomocy Społecznej obchodzili swoje święto.
Burmistrz Miasta i Gminy Staszów Leszek Kopeć wraz z zastępcą dr Ewą Kondek złożyli pracownikom służb społecznych z okazji ich święta podziękowania za zaangażowanie i poświęcenie. Dziewiętnaście osób, z największym stażem zawodowym, burmistrz wyróżnił indywidualnymi podziękowaniami na piśmie, byli wśród nich: Mirosława Baran, Jolanta Błąd, Zuzanna Chłodnicka, Maria Hamer, Grażyna Kos, Edyta Polak – Dudek, Dorota Staneta, Renata Śledź, Teresa Zamojska, Jolanta Staszewska, Elżbieta Kaczanowska, Agnieszka Kowalska, Maria Franus, Stanisława Szymańska, Henryka Ubowska, Dorota Cecelon, Anna Domagała, Jolanta Jabłońska, Andrzej Szewczyk.

Więcej…

 

Dni Honorowego Krwiodawstwa

20151123dhksm

Więcej…

 

OGŁOSZENIE - XVI SESJA RADY MIEJSKIEJ W STASZOWIE

W dniu 26 listopada 2015 roku (czwartek) o godz. 10:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Staszowie odbędzie się XVI SESJA RADY MIEJSKIEJ W STASZOWIE.
Porządek obrad sesji:

Więcej…

 

Ścisła współpraca Gminy Staszów i Politechniki Świętokrzyskiej

umowa politechnika mProfesor Stanisław Adamczak, rektor Politechniki Świętokrzyskiej oraz Leszek Kopeć burmistrz Miasta i Gminy Staszów podpisali umowę o współpracy pomiędzy uczelnią a gminą Staszów. Rozmowy na temat podjęcia ściślejszej współpracy pomiędzy Gminą Staszów a Politechniką Świętokrzyską przyniosły oczekiwany efekt. W siedzibie uczelni burmistrz Leszek Kopeć oraz rektor uczelni profesor Stanisław Adamczak podpisali umowę o współpracy.

Więcej…

 

Konsultacje z organizacjami pozarządowymi

Urząd Miasta i Gminy w Staszowie opracowuje projekt uchwały dotyczącej „Rocznego programu współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2016 rok". Przygotowano wstępny projekt rocznego programu współpracy, który przedkładamy do konsultacji. W związku z powyższym prosimy o zgłaszanie uwag i sugestii w odniesieniu do zapisów tego dokumentu na formularzu konsultacji. Uwagi do rocznego programu współpracy z organizacjami pozarządowymi należy nadsyłać na w/w formularzu w terminie od 17 listopada 2015 roku do dnia 23 listopada 2015 roku decyduje data wpływu na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub pisemnie na adres: Urząd Miasta i Gminy Staszów, ul. Opatowska 31, 28-200 Staszów.

Więcej…

 

Świętowaliśmy 97 lat Polski Niepodległej

 

DSC 5902Na staszowskim Rynku, pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki odbyły się główne obchody 97 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.  W uroczystości wzięli udział mieszkańcy miasta i gminy Staszów oraz przedstawiciele samorządu na czele z burmistrzem Staszowa Leszkiem Kopciem i starostą staszowskim Michałem Skotnickim. Na Rynku w Staszowie obecne były także delegacje i poczty sztandarowe organizacji kombatanckich, służb mundurowych, szkół, instytucji i stowarzyszeń, a także firm działających w regionie. Swoją obecność zaznaczyli także świętokrzyscy parlamentarzyści.

Więcej…

 

Mniej szkodliwego azbestu

logo miniW 2015 roku w ramach realizacji zadania pn. "Demontaż, transport i unieszkodliwianie wyrobów zawierających azbest z terenu Miasta i Gminy Staszów", usunięto 14 322 m2 (157,555Mg) materiałów zawierających azbest. Całkowity koszt zadania wyniósł 79 698,60 zł brutto. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach dofinansował ww. zadanie kwotą 26.087,67 zł natomiast Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie kwotą 37.268,10 zł. Pozostałe koszty zostały zrefundowane ze środków budżetu Powiatu Staszowskiego i Gminy Staszów. Pełna treść obwieszczenia

 

Festiwal Zuchowych Talentów w Przedszkolu nr 8

 

IMG 8171mW ramach inicjatywy „Zuch dziewczyny” oraz realizowanego programu „Bawimy się w zuchy”  w dn. 27 października 2015r. w Przedszkolu nr 8 im. J.Ch. Andersena z Oddziałami Integracyjnymi w Staszowie odbył się I Festiwal Zuchowych Talentów.

Głównym celem tego przedsięwzięcia jest  rozwijanie  uzdolnień i zainteresowań wśród dzieci w wieku przedszkolnym. Uczestnicy festiwalu prezentowali swoje umiejętności i talenty w następujących kategoriach: śpiew i taniec, recytacja i teatr, kategoria malarsko – artystyczna, konstruowanie z klocków, prezentacja umiejętności poznawczych, kulinarnych oraz pokaz mody. Na małej, przedszkolnej scenie dzieci wraz z rodzicami recytowały wiersze, śpiewały piosenki, prezentowały inscenizacje teatralne, prace plastyczne, np. monotypie, jesienne bukiety z liści, ciekawe budowle z klocków, np. staszowski Ratusz, talenty kulinarne (dekorowanie ciast i ciasteczek),sportowe, wykonały również  z ciastoliny bohaterów znanych bajek, a także rozpoznawały flagi  wszystkich państw świata.

Więcej…

 

Gmina Staszów Liderem Rozwoju Regionalnego

k1Delegacja Gminy Staszów wzięła udział w III edycji Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości – wydarzenia, które skupia uwagę środowisk naukowych, gospodarczych i społecznych w Polsce. W Art_Inkubatorze w Łodzi odbyły się 24 panele dyskusyjne, w których uczestniczyło 800 gości z całego kraju. Burmistrz Leszek Kopeć, podczas gali Kongresu w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi odebrał tytuł Lidera Rozwoju Regionalnego dla Gminy Staszów.

 

Więcej…

 

INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW

W związku z art. 153 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska (Dz. U. z 2013 r., poz. 1232 z późn. zm.) oraz Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 2 lipca 2010 r. w sprawie rodzajów instalacji, których eksploatacja wymaga zgłoszenia (Dz.U. z 2010 r., Nr 130, poz. 880) informujemy, że wszystkie oczyszczalnie ścieków o przepustowości do 5 m3/dobę, wykorzystywane na potrzeby własnego gospodarstwa domowego lub rolnego na terenie gminy, podlegają zgłoszeniu do ewidencji prowadzonej przez Urząd Miasta i Gminy w Staszowie.
Zgłoszenia winny być dokonywane na wzorach druków dostępnych w Urzędzie Miasta i Gminy w Staszowie. Do zgłoszenia należy dołączyć m.in. mapę zasadniczą z zaznaczeniem lokalizacji przydomowej oczyszczalni.
Jednocześnie informujemy, że przedmiotowe zgłoszenie na podstawie art.1, ust.1, pkt.1a w związku z pkt. 13 części I załącznik do ustawy z dn. 16 listopada 2006 r. o opłacie skarbowej (t.j. Dz.U. z 2015 r., poz. 783 z późn. zm.) podlega jednorazowej opłacie skarbowej w wysokości 120,00 zł.
W związku z powyższym przypominamy o obowiązku zgłoszenia powyższych instalacji do UMiG w Staszowie, pokój nr 11, w godzinach pracy Urzędu, tj. od poniedziałku do piątku w godz. 7:00 - 15:00.

Formularz ZGŁOSZENIA eksploatacji przydomowej oczyszczalni ścieków (plik do pobrania)

 

Przetargi rozstrzygnięte, umowy podpisane

PRD ul.ŻródlanaWe wtorek 3 listopada, podpisano umowę na przebudowę ulicy Źródlanej w Staszowie, natomiast w środę zostanie podpisana umowa na przebudowę drogi gminnej w Woli Osowej. Oba odcinki dróg gminnych zostaną zrealizowane w ramach dotacji pozyskanej przez Gminę Staszów z puli Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji na likwidację skutków klęsk żywiołowych.

 

Więcej…

 

Młodzi ratownicy na start

DSC 4882Zdrowie to ogromna wartość i osobisty kapitał każdego człowieka. Wiedzą, o tym uczestnicy, oraz organizatorzy Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu i Turnieju Drużyn Ratowniczych, który odbył się w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Staszowie. Organizatorem tego wydarzenia była Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Staszowie oraz Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Staszowie. Staszowska "trójka" jużz po raz jedenasty gościła u siebie uczniów – przedstawicieli 9 szkół podstawowych z gminy Staszów wraz z ich opiekunami. Nagrody dla najlepszych zespołów a także podziękowania dla uczzestników wręczał burmistrz Leszek Kopeć.

Więcej…

 

Nowy wymiar gminy w internecie

DSC 5021Gmina Staszów do końca roku zmieni swój wizerunek w sieci internet. Nowe strony internetowe będzie miał sam magistrat oraz kilkanaście jednostek podległych. Projekt otrzymał dotację w wysokości 93 tysięcy złotych. Zadanie, które w tym roku zrealizuje Gmina Staszów polega na budowie nowych stron internetowych dla potrzeb urzędu gminy oraz jednostek organizacyjnych. Nowe strony internetowe prócz magistratu będą miały szkoły i przedszkola podlegające Gminie Staszów, Staszowski Ośrodek Kultury, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Staszowie, Ośrodek Pomocy Społecznej, Centrum Integracji Społecznej, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Staszów oraz Świetlica Jutrzenka.

Więcej…

 

Z mapą po krainie bizonów. Weź udział w grze

gra mStaszowskie Koło Grodzkie PTTK wspólnie z Lokalną Organizacją Turystyczną "Czym Chata Bogata" zainaugurowało grę terenową "Ziemia Staszowska - Kraina Bizonów". Jej celem jest promocja najlepszych atrakcji naszego regionu. Aby miło i aktywnie spędzić wolny czas, wystarczy wziąć ze sobą specjalnie przygotowaną mapę, wsiąść na rower lub pójść pieszo i odkryć na nowo najciekawsze miejsca naszej okolicy. - Gorąco polecam - zachęca burmistrz Leszek Kopeć. Projekt współfinansuje Gmina Staszów.

Więcej…

 

Ścieżka rowerowa połączy Staszów z Chańczą

chancza 250pxGmina Staszów opracuje dokumentację techniczną wraz z niezbędnymi pozwoleniami na budowę ścieżki rowerowej, która połączy Staszów z Chańczą. Inwestycja ma powstać w przyszłym roku. Decyzję o wykonaniu dokumentacji podjęto podczas wtorkowej sesji Rady Miejskiej. Będzie to forma pomocy rzeczowej udzielonej przez gminę na rzecz Województwa Świętokrzyskiego.

 

Więcej…

 

Porządek w zabudowie stref inwestycyjnych

strefa wrzesien mNa wtorkowej sesji Radni Miejscy wyrazili zgodę na przystąpienie Gminy Staszów do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla istniejącej strefy „A" oraz planowanych do realizacji stref „B" i „C" w Grzybowie. Sporządzenie miejscowego planu przestrzennego określi zasady kształtowania ładu przestrzennego i zabudowy na terenie stref. Dokument będzie jednym z elementów, który przyczyni do stworzenia dogodnych warunków potrzebnych dla rozwoju

 

Więcej…

 

Wspieramy inwestycje na drogach powiatowych

niemscice-ponik mInwestycje drogowe na terenie gminy Staszów nie ograniczają się tylko do poprawy infrastruktury na drogach gminnych. W bieżącym roku Gmina Staszów w istotny sposób wspiera realizację inwestycji drogowych na drogach powiatowych zlokalizowanych na terenie Staszowa i okolic. Na realizację tych inwestycji samorząd gminy przekazał powiatowi staszowskiemu ponad pół miliona złotych.

 

Więcej…

 

Odpowiedzialni rodzice

 

FIO MPiPS logo1sir1

W szkole w Czajkowie zawiązała się nieformalna grupa rodziców, która pozyskała środki z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich poprzez Stowarzyszenie Integracja i Rozwój i realizuje Projekt pn. „Odpowiedzialni rodzice – mądre dzieci”. Projekt zakłada cykl działań promujących odpowiedzialne i świadome wychowywanie dzieci: szkolenie dla rodziców - „Akademia odpowiedzialnego rodzica" w celu rozwijania umiejętności wychowawczych, wycieczkę dla rodziców i dzieci oraz wieczór z grami planszowymi aby zacieśniać więzi rodzinne, wspólne przedstawienie kukiełkowe o rodzinie i zakup literatury o tematyce wychowawczej dla rodziców.

Więcej…

 

Dni otwarte o OSKP PKS

20151026oskp

 

Talent Staszowski

talent 057W miniony czwartek, spośród jedenastu finalistów, głosami jury oraz publiczności wybrano „Talent Staszowski 2015”. Występ zespołu wokalnego „Rytm” Staszowskiego Ośrodka Kultury był tym, który uznano za najlepszy. Zwyciężczynie - Katarzyna Chodurek, Paulina Chyc i Eliza Tutak tym samym zakwalifikowały się do półfinału show Talent Świętokrzyski.
Burmistrz Miasta i Gminy Staszów Leszek Kopeć oraz jego zastępca dr Ewa Kondek złożyli laureatom gratulacje oraz wręczyli nagrody.

Więcej…

 

Strona 3 z 67

  inwest_2011
baner_eliminacja_wykluczeni
baner_wsparcie
2012POKLbanerdowl

umig

Urząd Miasta i Gminy
w Staszowie

tel.: (015) 864 83 05
fax: (015) 864 83 04
e-mail: biuro@staszow.pl

Straż Miejska
tel.: (015) 864 83 71
straz.miejska@staszow.pl

leszekkopec

Burmistrz
mgr Leszek Kopeć

EwaKondek

Zastępca Burmistrza
dr Ewa Kondek

 

Więcej danych:

monit 2015 04

wisniowa_01m
ystaszow

Szukaj

dyzury_aptek

krew

2015pife

zaszczepwsobiechecszczepien

korab_logo
mania_dzialania_mini

PIS

ebok pgnig

2012POKLsm

Newsletter

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 69 gości