logo KDR staszow pgn-baner

dopalacze banerUWAGA ZMIANA RACHUNKU BANKOWEGO GMINY STASZÓW OD DNIA 01.01.2016 ROKU

NOWY NR RACHUNKU BANKOWEGO: PKO Bank Polski SA 61 1020 2629 0000 9702 0330 0787

 

 

O skarbach świętokrzyskiej gospodarki rozmawiano w Sielcu

3m"Szkło, porcelana i kamień to niewątpliwe skarby świętokrzyskiej gospodarki, które znajdują się na ziemi sandomierskiej i staszowskiej" - przekonywali uczestnicy konferencji poświęconej rozwoju eksportu porcelany, krzemienia pasiastego i szkła użytkowego, która odbyła się w dniach 22-23 października w Sandomierzu i Sielcu k. Staszowa.

 

Więcej…

 

Kreatywne i zabawne czytanie w bibliotece

czytam mUczniowie klas 3B i 3C Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. I.J. Paderewskiego w Staszowie uczestniczyli w programie "Czytam sobie w Bibliotece" realizowanym przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Staszowie. Ciekawe zajęcia połączone z dobrą zabawą sprawiły, że młodzi czytelnicy polubili samodzielne czytanie. Staszowska Biblioteka znalazła się w gronie 900 ksążnic w kraju, które przystąpiły do projektu „Czytam sobie w bibliotece" organizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej we współpracy z Wydawnictwem „Egmont".

 

Więcej…

 

Reprezentacja województwa z Mateuszem w składzie, zagra w kolejnej rundzie

2Mateusz Cecelon, zawodnik LZS "Sigma" OSiR Staszów został powołany do kadry województwa świętokrzyskiego w I Turnieju Mistrzostw Polski Osób Niepełnosprawnych w Piłce Siatkowej na Siedząco. Turniej rozegrano w dniach 16-18 października w Policach. Staszowianin został powołany do reprezentowania województwa na Mistrzostwach Polski przez klub "Sprawniejsi.pl". Po trudnej i wyrównanej walce reprezentacja świętokrzyskiego zakwalifikowała się do kolejnej rundy mistrzostw, która odbędzie się w Elblągu w dniach 13-15 listopada.

Więcej…

 

Koniec wakacji dla słuchaczy Uniwersytetu

DSC 3715Słuchacze Uniwersytetu III Wieku w Staszowie powrócili do zajęć z nową energią i pomysłami. Inauguracja roku akademickiego 2015/2016 odbyła się 20 października w sali konferencyjnej staszowskiego magistratu. Gościem specjalnym był profesor Jerzy Stępień, prorektor Uczelni Łazarskiego w Warszawie.

 

 

Więcej…

 

OGŁOSZENIE

 Ogłoszenie o sprzedaży w drodze ustnego przetargu nieograniczonego nieruchomości stanowiących własność Gminy Staszów położonych w Staszowie na osiedlu „Golejów”.

Więcej…

 

Święto Edukacji Narodowej

DSC 3040mWładze Powiatowe i Miasta i Gminy Staszów wspólnie uczciły Święto Edukacji Narodowej. Uroczystości miały miejsce w dniu 16 października, w Auli Zespołu Szkół przy ul Koszarowej.

W Sesji prowadzonej przez Przewodniczącego Rady Powiatu Damiana Sieranta i przewodniczącego Rady Miejskiej Ireneusza Kwiecjasza wzięli udział m.in. parlamentarzyści w osobach: Andrzeja Bętkowskiego, Romualda Garczewskiego, Marka Kwitka, Krzysztofa Lipca, Haliny Olędzkiej, Mirosława Pawlaka. Swoją obecnością uroczystość uświetnili również: wiceminister Obrony Narodowej Beata Oczkowicz, radca generalny w Sekretariacie Ministra Gospodarki - Maria Rasała, wojewoda świętokrzyski Bożentyna Pałka-Koruba oraz świętokrzyski kurator oświaty Małgorzata Muzoł.

Wśród uczestników uroczystości nie zabrakło również przedstawicieli samorządu Miasta i Gminy Staszów na czele z burmistrzem Leszkiem Kopciem, zastępcą burmistrza Ewą Kondek i Radnymi Rady Miejskiej w Staszowie.

Więcej…

 

Staszowskie Muzeum w nowej siedzibie

DSC 3667We wtorek, 20 października, w budynku dawnego Akademickiego Ośrodka Kształcenia przy ul. Szkolnej 14 otwarto oficjalnie nową siedzibę Muzeum Ziemi Staszowskiej. Nowe lokum jest bardziej przestronne i przyjazne dla muzealnych eksponatów, a także gości odwiedzających to miejsce. W cztrerech pomieszczeniach ulokowano setki ekcponatów podzielonych na różne kategorie. Oficjalne otwarcie zainaugurował burmistrz Staszowa Leszek Kopeć, który powitał wszystkich gości i wyraził wdzięczność za współpracę na rzecz poprawy warunków lokalowych Muzeum. Zapowiedział jednocześnie, że w planach są kolejne przedsięwzięcia, dzięki który Muzeum będzie odpowiadało oczekiwaniom współczesnych odbiorców.

Więcej…

 

„Szkło, porcelana, kamień – Świętokrzyskie skarby gospodarcze"

wrzesniak glassworksUrząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego - Świętokrzyskie Centrum Obsługi Inwestora i Przedsiębiorczości działające w strukturach Departamentu Polityki Regionalnej, przy wsparciu Ministerstwa Gospodarki organizuje konferencję pn.: „Szkło, porcelana, kamień – Świętokrzyskie skarby gospodarcze", która odbędzie się w dniach 22 października 2015, na Zamku Królewskim w Sandomierzu oraz 23 października 2015, w ośrodku szkoleniowo-konferencyjnym „Zakątek Świętokrzyski" w Grzybowie. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Minister Gospodarki oraz Burmistrzowie Sandomierza i Staszowa. Opiekę medialną nad konferencją sprawuje TVP Kielce.

Więcej…

 

Finał kampanii i laury dla Gminy Staszów

1Gmina Staszów aktywnie włącza się w realizację projektów i programów profilaktycznych. Jednym z nich jest kampania "Zachowaj Trzeźwy Umysł". Aktywność władz samorządowych oraz nauczycieli koordynatorów doceniono podczas tegorocznego finału kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł". W Centrum Olimpijskim w Warszawie odbył się wielki Finał Kampanii profilaktycznej "Zachowaj trzeźwy umysł 2015" w którym od lat czynnie bierze udział Miasto i Gmina Staszów.

 

Więcej…

 

Obwieszczenie

Obwieszczenie o wydaniu decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, pod nazwą rozbudowa ulicy Place w ramach zadania "Rozbudowa ulic na Osiedlu Staszówek" w Staszowie. Pełna treść Obwieszczenia

 

Kondolencje

20151019kondolencje sm

 

Ogłoszenie: Sprzedaż nieruchomości

Ogłoszenie o sprzedaży w drodze ustnego przetargu nieograniczonego nieruchomości stanowiącej własność Gminy Staszów położonej w Staszowie przy ul. Adama Mickiewicza.

Więcej…

 

Jesienne warsztaty muzyczne z gwiazdami

jesienne warsztaty muzyczne mStaszowski Ośrodek Kultury zaprasza wszystkich chętnych do udziału w kolejnej edycji Warsztatów Muzycznych z udziałem znakomitych muzyków. Gwiazdą będzie Charlie Green profesor Królewskiej Akademii Muzycznej w Amsterdamie.

 

Więcej…

 

Brązowe medale dla staszowskiej sztafety

sztafeta mZ brązowymi medalami wróciły z Nowin uczennice staszowskiej „dwójki". W Finale Wojewódzkim Sztafetowych Biegów Przełajowych podopieczne Bernadety Wieczorek i Barbary Malinowskiej pokazały po raz kolejny, że są w znakomitej formie zdobywając brązopwy medal.

 

 

 

Więcej…

 

Muzeum Ziemi Staszowskiej w nowej siedzibie

muzeum zieni staszowskiej eksponaty mMuzeum Ziemi Staszowskiej zmieniło swoją siedzibę. Nowe lokum jest bardziej przestronne i przyjazne dla muzealnych eksponatów oraz gości odwiedzających to miejsce. Oficjalne otwarcie Muzeum odbędzie się 20 października w dawnym budynku Akademickiego Ośrodka Kształcenia przy ul. Szkolnej 14. Uroczystość rozpocznie się o godzinie 11.

 

Więcej…

 

Sieć Sołeckich Stron – rusza rekrutacja

siec soleckich stron mStowarzyszenie Dolina Kacanki rusza z rekrutacją do projektu Sieć Sołeckich Stron. Poszukiwani są sołtysi oraz e-wolonatriusze, którzy chcieliby pokazać swoją wieś w sieci internet z jak najlepszej strony. Sieć Sołeckich Stron to projekt realizowany przez Stowarzyszenie „Dolina Kacanki", który jest jednym z czterech najlepszych pomysłów nagrodzonych w VII edycji konkursu grantowego „Odkryj e-wolontariat", organizowanego przez Fundację Dobra Sieć i Polsko-Amerykańską Fundację Wolności.

Więcej…

 

Sześć medali dla młodych lekkoatletów

sandomierz mTrzy złote i trzy srebrne medale wywalczyli reprezentanci Gminy Staszów podczas zawodów rozegranych w Sandomierzu w ramach programu „Lekkoatletyka dla każdego". Medale odebrali z rąk Karoliny Kołeczek, utytułowanej reprezentantki Polski.

 

 

 

Więcej…

 

Burmistrz powołał Miejską Radę Sportu

miejska rada sportu 1W Gminie Staszów rozpoczęła swoją działalność Miejska Rada Sportu. Powołał ją Burmistrz Leszek Kopeć. Radę tworzą osoby związane ze staszowskim sportem. Będą one doradzać burmistrzowi w kwestiach kierunku rozwoju sportu i kultury fizycznej, na terenie gminy. Po zapowiedzi burmistrza Staszowa Leszka Kopcia o modernizacji stadionu miejskiego, którą zaplanowano na pierwsze półrocze przyszłego roku, pora na kolejny krok. Jest nim powołanie Miejskiej Rady Sportu – organu, który będzie doradzał burmistrzowi i jego urzędnikom w kwestiach związanych z rozwojem kultury fizycznej i sportu na terenie Gminy Staszów.

Więcej…

 

Stypendyści otrzymali promesy

DSC 2112m

Fundusz Stypendialny „Korab" przyznał stypendia dla aktywnych i uzdolnionych uczniów. Uroczyste wręczenie promes odbyło się w Urzędzie Miasta i Gminy w Staszowie w dniu 2 października 2015 r.

Więcej…

 

Dostojna Jubilatko - życzymy dwieście lat !

jub 1W czwartek 8 października w Staszowie odśpiewano uroczyście „200 lat niech żyje, żyje nam ..." dla Pani Pelagii Wrześniak, która tego dnia skończyła 100 lat. Skromna uroczystość odbyła się przy ul. Sosnowej 7 w Staszowie. Dostojna Jubilatka swoje święto uczciła w gronie najbliższej rodziny. Z życzeniami dwustu lat dla pani Pelagii oraz bukietem kwiatów pospieszyli przedstawiciele samorządu Gminy Staszów: Burmistrz Leszek Kopeć, zastępca burmistrza Ewa Kondek oraz wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Staszowie Dariusz Kubalski. Nasza Jubilatka wyznała, że receptą na długie życie jest filiżanka dobrej kawy i zadowolenie z życia.

Więcej…

 

200 tysięcy na odbudowę dróg gminnych

pocieszka 2Gmina Staszów pozyska kolejne 200 tysięcy złotych dotacji z Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji w ramach dotacji przyznawanych na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. W ramach promesy przewidziano dofinansowanie dla przebudowy ulicy Źródlanej na długości 430 metrów oraz przebudowę drogi gminnej nr 2 w Woli Osowej na długości 690 metrów.

 

 

Więcej…

 

Rewitalizacja w szerokim aspekcie

lpr 2Trwają prace nad przygotowaniem dokumentacji projektowej dotyczącej Rewitalizacji Rynku w Staszowie. Jednocześnie Gmina Staszów przystąpiła do opracowania Lokalnego Planu Rewitalizacji, który będzie obejmował miasto i gminę Staszów. Dokument ma być swoistym drogowskazem w procesie przemian urbanistycznych i pomocą w skutecznym pozyskiwaniu unijnych dotacji. Plan będzie stanowił jedną spójną wizję tego, co w najbliższych latach będzie wymagało zmian na terenie gminy Staszów i jaki charakter będą miały owe przeobrażenia. Opracowanie dokumentu to jeden z wymogów przy staraniu się o dofinansowanie unijne.

Więcej…

 

Ogłoszenie

Klub Sportowy KORAB OSiR Staszów w Staszowie złożył ofertę z zakresu: wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej na realizację zadania publicznego. Treść oferty i ogłoszenie zostały opublikowane na stronie: bip.staszow.pl.

 

Komunikat: ćwiczenia "Renegade"

Burmistrz Miasta i Gminy Staszów informuje, że w dniach 13-15 października 2015 roku, na terenie Gminy Staszów odbędzie się ćwiczenie RENEGADE z wykorzystaniem systemów alarmowania ludności. Nadany zostanie sygnał alarmowy (syrena) dotyczący zagrożenia z powietrza.

Sygnały alarmowe

Burmistrz Miasta i Gminy

(-) Leszek Kopeć

 

Staszów włącza się do bicia rekordu GUINNESSA

guinness orlik450W najbliższą niedzielę, 11 października odbędzie się ogólnopolskie bicie rekordu GUINNESSA w największym treningu piłki ręcznej. Ośrodek Sportu i Rekreacji włączył się do organizacji tego wydarzenia, a staszowski Orlik będzie jednym z 200 obiektów w kraju, na którym odbędzie się trening "szczypiorniaka". Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tej akcji. Początek punktualnie o godzinie 16.

 

Więcej…

 

Strona 4 z 67

  inwest_2011
baner_eliminacja_wykluczeni
baner_wsparcie
2012POKLbanerdowl

umig

Urząd Miasta i Gminy
w Staszowie

tel.: (015) 864 83 05
fax: (015) 864 83 04
e-mail: biuro@staszow.pl

Straż Miejska
tel.: (015) 864 83 71
straz.miejska@staszow.pl

leszekkopec

Burmistrz
mgr Leszek Kopeć

EwaKondek

Zastępca Burmistrza
dr Ewa Kondek

 

Więcej danych:

monit 2015 04

wisniowa_01m
ystaszow

Szukaj

dyzury_aptek

krew

2015pife

zaszczepwsobiechecszczepien

korab_logo
mania_dzialania_mini

PIS

ebok pgnig

2012POKLsm

Newsletter

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 56 gości