Burmistrz zachęca „Podzielmy się podatkiem"

procent dla oppBurmistrz Miasta i Gminy Staszów po raz kolejny zachęca wszystkich mieszkańców do przekazywania 1 % podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego, działających na terenie gminy Staszów lub wspierających osoby ze Staszowa i okolic. Akcja informacyjna „Zostaw 1% w Staszowie" ma pokazać ogromne możliwości jakie, przynosi pozornie niewielka darowizna. Pracownicy magistratu aktualizują listę osób i instytucji z terenu Staszowa i okolic, którym można ofiarować część podatku.

Każdy podatnik rozliczając podatek dochodowy za poprzedni rok, może przekazać część podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego. To coraz bardziej popularna forma pomocy, z której korzystają mieszkańcy naszego regionu. W ubiegłym roku podatnicy z terenu powiatu staszowskiego przekazali na rzecz OPP ponad 636 tysięcy złotych, z czego na jedyną zarejestrowaną na terenie gminy OPP - Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Staszowie - przekazano 19 805,40 złotych. Okazuje się jednak, że poprzez podarowanie 1% podatku możemy pomóc większej ilości osób i instytucji działających na terenie naszej Gminy. Wiele z nich korzysta z pomocy większych podmiotów posiadających status Organizacji Pożytku Publicznego. Ubiegłoroczna akcja informacyjna „Zostaw 1% w Staszowie" zorganizowana z inicjatywy burmistrza Miasta i Gminy Leszka Kopcia została bardzo dobrze przyjęta.

- Przekazanie jednego procenta podatku nic nie kosztuje, a może przynieść wymierne korzyści dla naszej społeczności. To nie tylko wsparcie dla osób dotkniętych chorobą, ale też dla uzdolnionych sportowo, artystycznie czy organizacji społecznych. Gorąco zachęcam do wsparcia tej inicjatywy. Zostawmy jeden procent w Staszowie – mówi Leszek Kopeć, Burmistrz Miasta i Gminy Staszów.


Aktualnie trwają prace nad aktualizacją listy instytucji i osób z terenu gminy Staszów, którym można przekazać, w formie darowizny 1 % podatku. Pracownicy urzędu proszą wszystkie osoby, instytucje, stowarzyszenia i fundacje, które działają na terenie Gminy Staszów lub pomagają mieszkańcom Gminy Staszów o przekazywanie informacji na adres Wydziału Promocji i Informatyki Urzędu Miasta i Gminy w Staszowie e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , oraz pod numerem telefonu: 15 864-83-88. Listę podmiotów i osób opublikujemy 8 lutego.

 

 

  inwest_2011
baner_eliminacja_wykluczeni
baner_wsparcie
2012POKLbanerdowl

umig

Urząd Miasta i Gminy
w Staszowie

tel.: (015) 864 83 05
fax: (015) 864 83 04
e-mail: biuro@staszow.pl

Straż Miejska
tel.: (015) 864 83 71
straz.miejska@staszow.pl

leszekkopec

Burmistrz
mgr Leszek Kopeć

EwaKondek

Zastępca Burmistrza
dr Ewa Kondek

 

Więcej danych:

monit 2015 04

wisniowa_01m
ystaszow