Inwestycje

"ADMA" wykona modernizację stadionu. Umowa podpisana

umowa m Staszowska firma "Adma" wykona modernizację stadionu miejskiego w Staszowie. Stosowną umowę na realizację zadania podpisali we wtorek 5 stycznia Burmistrz Staszowa Leszek Kopeć i prezes "Admy" Marian Adamczyk. Modernizacja kompleksu lekkoatletycznego na stadionie miejskim w Staszowie będzie kosztować 1 381 700 złotych, z czego 722 tysiące złotych stanowi dotacja pozyskana przez Gminę Staszów ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Zakończenie prac, zgodnie z umową, planowane jest 15 czerwca.

Więcej…

 

Nowy wymiar gminy w internecie

DSC 5021Gmina Staszów do końca roku zmieni swój wizerunek w sieci internet. Nowe strony internetowe będzie miał sam magistrat oraz kilkanaście jednostek podległych. Projekt otrzymał dotację w wysokości 93 tysięcy złotych. Zadanie, które w tym roku zrealizuje Gmina Staszów polega na budowie nowych stron internetowych dla potrzeb urzędu gminy oraz jednostek organizacyjnych. Nowe strony internetowe prócz magistratu będą miały szkoły i przedszkola podlegające Gminie Staszów, Staszowski Ośrodek Kultury, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Staszowie, Ośrodek Pomocy Społecznej, Centrum Integracji Społecznej, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Staszów oraz Świetlica Jutrzenka.

Więcej…

 

Przetargi rozstrzygnięte, umowy podpisane

PRD ul.ŻródlanaWe wtorek 3 listopada, podpisano umowę na przebudowę ulicy Źródlanej w Staszowie, natomiast w środę zostanie podpisana umowa na przebudowę drogi gminnej w Woli Osowej. Oba odcinki dróg gminnych zostaną zrealizowane w ramach dotacji pozyskanej przez Gminę Staszów z puli Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji na likwidację skutków klęsk żywiołowych.

 

Więcej…

 

Ścieżka rowerowa połączy Staszów z Chańczą

chancza 250pxGmina Staszów opracuje dokumentację techniczną wraz z niezbędnymi pozwoleniami na budowę ścieżki rowerowej, która połączy Staszów z Chańczą. Inwestycja ma powstać w przyszłym roku. Decyzję o wykonaniu dokumentacji podjęto podczas wtorkowej sesji Rady Miejskiej. Będzie to forma pomocy rzeczowej udzielonej przez gminę na rzecz Województwa Świętokrzyskiego.

 

Więcej…

 

Porządek w zabudowie stref inwestycyjnych

strefa wrzesien mNa wtorkowej sesji Radni Miejscy wyrazili zgodę na przystąpienie Gminy Staszów do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla istniejącej strefy „A" oraz planowanych do realizacji stref „B" i „C" w Grzybowie. Sporządzenie miejscowego planu przestrzennego określi zasady kształtowania ładu przestrzennego i zabudowy na terenie stref. Dokument będzie jednym z elementów, który przyczyni do stworzenia dogodnych warunków potrzebnych dla rozwoju

 

Więcej…

 

Wspieramy inwestycje na drogach powiatowych

niemscice-ponik mInwestycje drogowe na terenie gminy Staszów nie ograniczają się tylko do poprawy infrastruktury na drogach gminnych. W bieżącym roku Gmina Staszów w istotny sposób wspiera realizację inwestycji drogowych na drogach powiatowych zlokalizowanych na terenie Staszowa i okolic. Na realizację tych inwestycji samorząd gminy przekazał powiatowi staszowskiemu ponad pół miliona złotych.

 

Więcej…

 

Umowa podpisana, prace ruszyły

kladka mEkipy budowlane rozpoczęły prace przy budowie chodnika, który połączy osiedle Oględowska z parkiem „Zalew nad Czarną". Jego realizacja ma zostać ukończona przed 30 listopada b.r. Umowę na to zadanie podpisano we wtorek 1 września, w Urzędzie Miasta i Gminy.

 

 

 

Więcej…

 

200 tysięcy na odbudowę dróg gminnych

pocieszka 2Gmina Staszów pozyska kolejne 200 tysięcy złotych dotacji z Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji w ramach dotacji przyznawanych na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. W ramach promesy przewidziano dofinansowanie dla przebudowy ulicy Źródlanej na długości 430 metrów oraz przebudowę drogi gminnej nr 2 w Woli Osowej na długości 690 metrów.

 

 

Więcej…

 

Szkolne klasy i korytarze w nowych kolorach

remonty mZa kilka dni rozpocznie się rok szkolny. Podczas wakacji ławki były puste, ale to nie oznacza, że w szkolnych murach nie panowała cisza. Przeciwnie, w placówkach oświatowych prowadzonych przez Gminę Staszów w czasie letniego wypoczynku prowadzono prace remontowe i renowacyjne. Plan założony przez poszczególne placówki zakładał przede wszystkim wykonanie odświeżenia sal lekcyjnych, parkietów czy remonty szkolnych łazienek i szatni. W sumie we wszystkich placówkach szkolnych prowadzonych przez Gminę koszt tych prac wyniósł ponad 100 tysięcy złotych.

Więcej…

 

Inwestycji drogowych ciąg dalszy

drogowe mZakończono prace przy przebudowie dwóch odciników dróg gminnych. Kilka dni temu nastąpił odbiór techniczny odcinków dróg Kurozwęki nr 3 i Wiązownica Duża - Granicznik. Ich realizacja to efekt pozyskania przez Gminę Staszów promesy w wysokości 550 tysięcy złotych na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. W sumie gotowych jest 1,5 kilometra nowych dróg gminnych, ale to nie koniec prac na drogach gminnych.

Więcej…

 

Strona 1 z 8

  inwest_2011
baner_eliminacja_wykluczeni
baner_wsparcie
2012POKLbanerdowl

umig

Urząd Miasta i Gminy
w Staszowie

tel.: (015) 864 83 05
fax: (015) 864 83 04
e-mail: biuro@staszow.pl

Straż Miejska
tel.: (015) 864 83 71
straz.miejska@staszow.pl

leszekkopec

Burmistrz
mgr Leszek Kopeć

EwaKondek

Zastępca Burmistrza
dr Ewa Kondek

 

Więcej danych:

monit 2015 04

wisniowa_01m
ystaszow