Inwestycje

Baza noclegowa w Wiśniowej wkrótce będzie gotowa

wmZ zewnątrz jakby ten sam, ale wewnątrz w niczym już nie przypomina dawnego wyglądu i funkcji. Mowa o budynku gospodarczym znajdującym się na terenie zabytkowego zespołu pałacowo – parkowego Kołłątajów w Wiśniowej. Zespół pałacowo – parkowy Kołłątajów w Wiśniowej już wkrótce zyska nową funkcję. Oprócz szkoły podstawowej, przedszkola i muzeum księdza Hugona Kołłątaja swoje miejsce znajdą turyści.

 

 

Więcej…

 

Będą nowe chodniki przy drogach powiatowych. Pomogła gmina

chodniki mjpgNa terenie gminy Staszów trwają prace przy przebudowie kilku odcinków dróg powiatowych. Inwestycja realizowana w ramach Narodowego programu Przebudowy Dróg Lokalnych odbywa się z dużym udziałem gminy Staszów, która współfinansuje to zadanie kwotą 168 tysięcy złotych. Przebudowę realizuje powiat staszowski, który otrzymał ponad 1,3 miliona złotych dotacji przyznanej przez Ministerstwo Cyfryzacji i Administracji.

Więcej…

 

Pierwsze wizualizacje nowego Rynku. Zapraszamy do oceny

rynek mTrwają prace nad przygotowaniem dokumentacji projektowo - kosztorysowej dotyczącej Rewitalizacji Rynku i Starego Miasta w Staszowie. Rynek, to wizytówka regionu, centrum zabytkowej zabudowy Staszowa, od lat oczekujące na rewitalizację. Firma Czegeko wykonawca dokumentacji przesłał do Urzędu Miasta i Gminy koncepcje wstępne rewitalizacji Rynku i Starego Miasta.

 

Więcej…

 

Wielka przebudowa na osiedlu "Na Stoku"

DSC 0103 mNa terenie osiedla „Na Stoku" w Staszowie rozpoczęła się przebudowa kilku ulic. Na realizację tego zadania Gmina Staszów pozyskała dofinansowanie w wysokości 1,2 miliona złotych z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych na 2014 rok. Prace obejmują ulice: Podgórską, Sudecką, Tatrzańską i Karpacką. Dotychczasowe drogi z kruszywa zastąpi równy asfalt, chodniki i oświetlenie. Całość będzie kosztować 2,8 miliona złotych. Firma realizująca inwestycję ma wybudować jezdnie, chodniki po jednej stronie ulicy a także kanalizację deszczową i oświetlenie w obrębie przebudowywanych ulic.

Więcej…

 

Zmiany w Wiśniowej. Przy pałacyku Kołłątajów będzie baza noclegowa

DSC 0083 mNa początku lipca rozpoczęły się prace budowlane na terenie zabytkowego zespołu pałacowo – parkowego Kołłątajów w Wiśniowej. Wygląd zmieni budynek gospodarczy, który już we wrześniu będzie pełnił funkcję bazy noclegowej przeznaczonej dla turystów. Plany stworzenia bazy noclegowej przy Pałacyku Kołłątajów w Wiśniowej znane są od co najmniej dwóch lat. W tym roku uda się je zmaterializować, bo gmina Staszów przystąpiła do przebudowy obiektu.

Więcej…

 

Plac targowy już gotowy

DSC 0173 mModernizacja placu targowego w Staszowie dobiegła końca. Realizacja tego zadania to nie tylko poprawienie estetyki na miejskim targowisku, ale przede wszystkim polepszenie warunków handlu i rozwój przedsiębiorczości na terenie miasta. Inwestycja kosztowała ponad 3,1 miliona złotych, z czego milion złotych pochodzi ze źródeł zewnętrznych. Poniedziałek to w Staszowie dzień wzmożonego ruchu. Powodem jest dzień targowy, który na miejscowy plac przy ulicy Wojska Polskiego przyciąga setki sprzedawców i tysiące klientów. Aby uatrakcyjnić handlowanie w tym miejscu władze Staszowa przystąpiły do modernizacji placu. Pierwszy etap właśnie się zakończył. Dzięki tej inwestycji zyskają handlujący i ich klienci.

Więcej…

 

Bezpieczniej dla udających się na wypoczynek do Golejowa

DSC 0057 MZakończyła się budowa chodnika łączącego Staszów z kompleksem jezior na Golejowie, a zlokalizowanego przy ruchliwej drodze wojewódzkiej 765. Droga dojazdowa do jezior od skrzyżowania z drogą 765 również zmienia swoje oblicze. Dzięki dwóm inwestycjom realizowanym i współrealizowanym przez gminę Staszów zdecydowanie poprawi się bezpieczeństwo osób zmierzających na teren kompleksu stawów w Golejowie. Zmiany dotyczą głównie pieszych i rowerzystów, ale skorzystają na tym także kierowcy.

Pierwszym elementem jest wybudowanie chodnika łączącego ulicę 11 Listopada i Obwodnicę Południową z drogą do kompleksu stawów. Te kilkaset metrów chodnika sprawia, że można bez obaw udać się pieszo lub rowerem na wypoczynek do Golejowa. Gmina Staszów wynegocjowała ze Świętokrzyskim Zarządem Dróg Wojewódzkich budowę chodnika i w ramach wkładu własnego opracowała dokumentację techniczną, kosztem 19 tysięcy złotych.

Więcej…

 

Boiska tętniące życiem

P7130032mKolejny w gminie wiejski obiekt sportowy oficjalnie został oddany w użytkowanie lokalnej społeczności. Boisko w Stefanówku zostało wykonane przez Gminę Staszów za kwotę 73295,85 zł ze środków pozyskanych z PROW.
W festynie zorganizowanym w dniu 13 lipca 2014 r. przez sołtysa Jacka Maruszewskiego i Jerzego Krauze oprócz licznych mieszkańców wzięli udział burmistrz Romuald Garczewski, wicestarosta Michał Skotnicki, z-ca burmistrza Henryka Markowska, radni Kazimierz Zapart i Edward Anioł, prezes Zarządu M_G PSL Wanda Bartos oraz sponsorzy na czele z Wojciechem Skowronem i Leszkiem Belusiakiem.
Gry i zabawy na boisku poprowadziła Agnieszka Wawrzkiewicz, a staszowska policja konkurs wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, a także prezentację wyposażenia i radiowozu.

 

Więcej…

 

Zakład w Rzędowie, wart ponad 52 miliony, uroczyście otwarty

zgok mW piątek 11 lipca w Rzędowie odbyło się uroczyste otwarcie kompleksu obiektów Zakładu Gospodarki Odpadami Komunalnymi – Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele Miasta i Gminy Staszów na czele z burmistrzem Romualdem Garczewskim oraz przewodniczącym Rady Gminy Kryspinem Bednarczykiem. Do Rzędowa przyjechali również: Bożentyna Pałka - Koruba - Wojewoda Świętokrzyski, Adam Jarubas Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Andrzej Pałys Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach a także przedstawiciele wszystkich gmin - udziałowców zakładu, projektanci i wykonawcy obiektów.

Więcej…

 

Pierwsze łopaty wbite. Budowa "Strefy A" rozpoczęta

5mStaszowski Obszar Gospodarczy już w budowie. W środę symbolicznym wbiciem łopaty oficjalnie rozpoczęto prace na terenie "Strefy A". Za rok blisko 15 hektarów w pierwszej ze stref inwestycyjnych na terenie gminy Staszów zostanie oddanych do dyspozycji inwestorów. W środę 9 lipca w Grzybowie, oficjalnie rozpoczęła się budowa Staszowskiego Obszaru Gospodarczego. „Strefa A" to jedna z trzech stref inwestycyjnych jakie znajdą się w SOG-u i będzie składała się z 16 działek inwestycyjnych z dostępem do pełnego uzbrojenia technicznego tj. wodociągu, gazociągu, kanalizacji sanitarnej i deszczowej, zasilania elektrycznego eSN i eNN, kanalizacji teletechnicznej oraz dojazd do drogi publicznej. Łączna powierzchnia „Strefy A" to blisko 15 hektarów.

Więcej…

 

Strona 3 z 8

  inwest_2011
baner_eliminacja_wykluczeni
baner_wsparcie
2012POKLbanerdowl

umig

Urząd Miasta i Gminy
w Staszowie

tel.: (015) 864 83 05
fax: (015) 864 83 04
e-mail: biuro@staszow.pl

Straż Miejska
tel.: (015) 864 83 71
straz.miejska@staszow.pl

leszekkopec

Burmistrz
mgr Leszek Kopeć

EwaKondek

Zastępca Burmistrza
dr Ewa Kondek

 

Więcej danych:

monit 2015 04

wisniowa_01m
ystaszow