Inwestycje

Umowa podpisana. Projektanci zabierają się do pracy

umowa m

 

Umowa na projekt rewitalizacji rynku w Staszowie podpisana. W poniedziałek 31 marca, o godzinie 10 w Urzędzie Miasta i Gminy w Staszowie burmistrz Romuald Garczewski w imieniu gminy Staszów podpisał umowę z Piotrem Czechem prezesem zarządu firmy „Czegeko" z Krakowa na wykonanie opracowanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej dotyczącej rewitalizacji Rynku i Starego Miasta w Staszowie. Jej koszt to 79 tysięcy złotych.

Więcej…

 

Zmiany na Placu Targowym w Staszowie

plac m

Trwa modernizacja Placu Targowego w Staszowie - inwestycja warta ponad 3,1mln zł. Zakończono rozbiórkę starych obiektów. Na placu powstaje nowy budynek, wykonano również sieć wodociągową. Inwestycja ma znacząco poprawić warunki handlu na placu targowym w Staszowie. Prace związane z wykonaniem nowych obiektów i zagospodarowaniem terenu realizuje Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Staszowie. Ekipy budowlane korzystają ze sprzyjających warunków pogodowych. - Obecnie trwa budowa nowego obiektu w którym znajdą się sanitariaty i pomieszczenie administracyjne. Wcześniej wyburzyliśmy stare obiekty, a także wykonaliśmy instalację wodociągową – mówi Mariusz Zdeb prezes PGKiM Staszów.

Więcej…

 

Ponad milion złotych na przydomowe oczyszczalnie ścieków

3m

Z dobrymi nowinami przyjechał z Kielc Burmistrz Staszowa Romuald Garczewski. Nasza gmina pozyskała ponad 1 milion złotych dotacji z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-1013 w ramach działania „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej". Pieniądze pozwolą na wybudowanie przydomowych oczyszczalni ścieków w miejscowościach Wólka Żabna i Wola Osowa. Stosowną umowę na dofinansowanie projektu Burmistrz Miasta i Gminy Staszów Romuald Garczewski podpisał w Kielcach.

Więcej…

 

ZGOK w Rzędowie otrzymał pozwolenie na użytkowanie obiektów

zgokmCoraz bliżej do uruchomienia ogromnej ekologicznej inwestycji w Rzędowie. Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi pozytywnie przeszedł kontrolę Powiatowych Inspektorów Nadzoru Budowlanego z Buska Zdroju i Staszowa, którzy wydali decyzję o pozwoleniu na użytkowanie obiektów budowlanych zarówno dla zakładu przetwarzającego odpady a także kwatery składowania.

Obecnie  oczekuje na uzyskanie pozwolenia zintegrowanego (IPCC), dla instalacji do składowania odpadów, z wyłączeniem odpadów obojętnych, o zdolności przyjmowania ponad 10 ton odpadów na dobę lub o całkowitej pojemności ponad 25 000 ton, a także pozwolenia zintegrowanego dla instalacji: Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Rzędowie.

Więcej…

 

Ponad 3,5 miliona złotych trafiło do gminy Staszów

prow

Lokalna Grupa Działania „Białe Ługi" podsumowała realizację projektów na obszarze swojego działania. Bardzo korzystnie w zestawieniu wykorzystanych środków wypada gmina Staszów. Stowarzyszenia, instytucje i podmioty gospodarcze z terenu naszej gminy pozyskały w latach 2009 - 2013 ponad 3,5 miliona złotych. LGD „Białe Ługi" jest stowarzyszeniem, które zrzesza w swoich szeregach zarówno przedstawicieli sektora publicznego, gospodarczego i społecznego. Organizacja działa na terenie miast i gmin Chmielnik, Staszów i Daleszyce oraz gmin Bogoria, Gnojno, Pierzchnica, Raków i Szydłów.

Więcej…

 

Nowe wnętrza w Jutrzenkach

jutrzenki mNie do poznania jest nowe wnętrze dawnego Klubu Osiedlowego „Iskierka" przy ulicy Jana Pawła II w Staszowie. Aktualna filia Jutrzenki zyskała nowe kolory i wygląd. Na obiekcie w którym mieści się świetlica Jutrzenka przy ulicy Szkolnej wymieniono dach oraz wyremontowano korytarz i jedno z pomieszczeń. Niemal cały koszt pokryła dotacja pozyskana przez gminę Staszów z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Zakończyły się prace budowlane na obiektach administrowanych przez Placówkę Wsparcia Dziennego - Świetlicę „Jutrzenka". W ciągu zaledwie kilku tygodni udało się wymienić pokrycie dachowe oraz wyremontować jedno z pomieszczeń i korytarz na obiekcie przy ulicy Szkolnej a także radykalnie odmienić dotychczasowy wygląd dawnego Klubu Osiedlowego „Iskierka" przy ulicy Jana Pawła II, który obecnie jest filią Jutrzenki.

Więcej…

 

Plac targowy zmieni oblicze

targowica maleZa kilka dni rozpoczną się pierwsze prace związane z modernizacją placu targowego w Staszowie. Koszt inwestycji wyniesie ponad 3,1 miliona złotych. Gmina Staszów pozyskała na ten unijne dofinansowanie. Realizacja tego zadania to nie tylko poprawienie estetyki na staszowskim targowisku, ale przede wszystkim polepszenie warunków handlu w tym miejscu i rozwój przedsiębiorczości na terenie miasta. Przetarg na modernizację placu targowego ogłoszono w ubiegłym roku. Do konkursu ofert zgłosiło się piętnaście firm, głównie z terenu naszego województwa. Kilkanaście dni przed końcem roku wyłoniono zwycięzcę. Modernizację wykona Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Staszowie. Spółka gminy zaoferowała najkorzystniejsze warunki i koszt robót wyceniła na nieco ponad 3,1 miliona złotych.

Więcej…

 

Dziesięć milionów złotych na innowacje w ZEC-u.

zec 6mZakład Energetyki Cieplnej w Staszowie zrealizował największą inwestycję w ciągu ostatnich lat. Kosztem ponad 10 milionów złotych rozbudowano i zmodernizowano ciepłownię miejską. Dzięki temu zakład spełni nowe, rygorystyczne normy środowiskowe. Nowością jest budowa instalacji kogeneracji gazowej, która pozwoli na jednoczesne wytwarzanie ciepła i energii elektrycznej.

Prace wykonano w ramach zadania pn.: „Rozbudowa i modernizacja Ciepłowni Miejskiej w Staszowie z wykorzystaniem źródła kogeneracji gazowej". W ramach tego zadania spółka gminy Staszów nie tylko wzbogaciła się o wspomniany już gazowy moduł kogeneracyjny o mocy elektrycznej 1,2 MW i mocy cieplnej 1,2 MW, ale także nowy wysokosprawny kocioł węglowy o mocy 4,8 MW z nowoczesnym systemem odpylania.

Więcej…

 

Odbudowa drogi gminnej w Zagrodach

zagrody mTrwa ostatnia inwestycja drogowa realizowana w tym roku na terenie gminy Staszów z wykorzystaniem dotacji na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Z pieniędzy pozyskanych przez gminę z Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji uda się odbudować kilkaset metrów drogi gminnej Kurozwęki – Zielonki. Odcinek na którym trwają obecnie prace ma długość kilkuset metrów. Jego realizacja to spore udogodnienie nie tylko dla tutejszych mieszkańców. Zwłaszcza latem droga gminna pomiędzy Kurozwękami a Staszowem przebiegająca prez Zagrody i wzdłuż rzeki Czarnej jest chętnie wykorzystywana przez rowerzystów. Do tej pory równym asfaltem można było dojechać ze Staszowa do Zagród, a kolejne kilkaset metrów w stronę Kurozwęk wiodło po kamienistej drodze.

Więcej…

 

Nowy dach na „Jutrzence" i nowe wnętrze „Iskierki"

jutrzenka m

 

Trwają prace budowlane na obiektach administrowanych przez Placówkę Wsparcia Dziennego - Świetlicę „Jutrzenka". W ciągu najbliższego miesiąca ekipy wykonają prace za kilkaset tysięcy złotych. Koszty inwestycji niemal w całości pokryje dotacja pozyskana przez gminę Staszów. Inwestycja realizowana w staszowskich „Jutrzenkach" to efekt projektu, który Gmina Staszów złożyła do Resortowego programu dofinansowania standardów placówek wsparcia dziennego" realizowanego w tym roku przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

Więcej…

 

Strona 4 z 8

  inwest_2011
baner_eliminacja_wykluczeni
baner_wsparcie
2012POKLbanerdowl

umig

Urząd Miasta i Gminy
w Staszowie

tel.: (015) 864 83 05
fax: (015) 864 83 04
e-mail: biuro@staszow.pl

Straż Miejska
tel.: (015) 864 83 71
straz.miejska@staszow.pl

leszekkopec

Burmistrz
mgr Leszek Kopeć

EwaKondek

Zastępca Burmistrza
dr Ewa Kondek

 

Więcej danych:

monit 2015 04

wisniowa_01m
ystaszow